Na Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 20:06
W tym roku minęło czterdzieści lat od śmierci Włodzimierza Wysockiego. Artysta zmarł 25 lipca 1980 roku. "Tropami Wysockiego – Pieśni narowiste" - to nazwa Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego organizowanego od dziewięciu lat przez "syberyjskiego barda", jak o sobie mówi, Eugeniusza (Evgena) Malinowskiego.
Włodzimierz Siemionowicz Wysocki
Włodzimierz Siemionowicz WysockiFoto: Igor Palmin/Wikimedia Commons/CC

Gościem tegorocznej edycji Festiwalu był syn Włodzimierza Wysockiego – Nikita Wysocki. Czytał wiersze ojca i je komentował, Malinowski zaś podczas spotkania w warszawskim Teatrze Capitol, 27 stycznia 2020 roku zaśpiewał kilka utworów. Potem Nikita Wysocki odpowiadał na pytania ze strony widowni i prowadzącego.

Posłuchaj
53:15 2020_10_04 20_06_37_PR3_Gitara_i_Piorem.mp3 Festiwal pamięci Włodzimierza Wysockiego (Gitarą i piórem/Trójka)

 

Nagrania z imprezy przygotowała absolwentka Laboratorium Reportażu UW, Anna Kołodziejczyk. Tłumaczenie - Małgorzata Szniak. Czytała Teresa Drozda. Relację przygotował Janusz Deblessem.

***

Tytuł audycji: Gitarą i piórem
Prowadzi: Janusz Deblessem
Data emisji: 4.10.2020
Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu. "Trojanowska" Leszka Gnoińskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
 – Chciałem tą książką pokazać i uświadomić kolejnym pokoleniom, że to tak naprawdę była wielka gwiazda. Ona wychodziła poza muzykę i wchodziła w sferę obyczajową, społeczną, modową – mówił na antenie Trójki Leszek Gnoiński, autor książki "Trojanowska" wywiadu-rzeki z Izabelą Trojanowską, który ukazał się 23 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
rozwiń zwiń