X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polecamy "Morderstwo w hotelu Santa Caterina"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 15:03
W niedzielny wieczór zapraszamy słuchaczy Trójki na spotkanie z Ireneuszem Iredyńskim i Teatrzykiem Zielone Oko.
Wojciech Malajkat i Grzegorz Małecki podczas pracy nad słuchowiskiem
Wojciech Malajkat i Grzegorz Małecki podczas pracy nad słuchowiskiemFoto: Krzysztof Sielicki

Rok jubileuszy Teatru Publicznego w Polsce (250-lecie) oraz Polskiego Radia, zarazem Teatru Polskiego Radia (90-lecie), postanowiliśmy uczcić na Scenie Teatralnej Trójki, przygotowując dwa remake’i słuchowisk z historii naszego teatru.

Na czas wakacji zaplanowaliśmy remake słuchowiska z cyklu Teatrzyk Zielone Oko. Reżyserię zaproponowaliśmy młodemu reżyserowi Marcinowi Hycnarowi (Talent Trójki w Kategorii Teatr). Adaptacji podjął się kierownik literacki Teatru Polskiego Radia Krzysztof Sielicki, który wybrał debiutancką powieść Iredyńskiego (1939–1985) pt. "Ryba płynie za mordercą" (z 1959). Pierwotnie słuchowisko zostało zrealizowane w 1993 roku. Krzysztof Sielicki  zaproponował rodzaj zabawy z formą czyli swoisty komiks radiowy. W roli prywatnego detektywa Umberto Pesco reżyser obsadził  Wojciecha Malajkata. Muzykę z epoki przygotował Marian Szałkowski.

W efekcie mamy przyjemność zaprezentować  ponownie po kilkunastu latach Teatrzyk Zielone Oko, ale w nowym stylu. Warto przypomnieć, że cykl ten w plebiscycie na 33 najlepsze audycje Trójkowe zajął 10. miejsce. Usłyszymy też legendarny sygnał TZO (nieco poprawiony technicznie – wszak nadeszły czasy radia cyfrowego). W słuchowisku została ukryta niespodzianka. Możemy zdradzić tylko, że jest to przywołanie maleńkiego fragmentu z oryginalnego słuchowiska  "Ryba płynie za mordercą". Nad estetyczną stroną dźwięku czuwał niezawodny Andrzej Brzoska.

Życzymy dreszczyku  emocji i radości z obcowania z lubianą przez naszych wiernych słuchaczy formą radiową. Teatrzyk Zielone Oko wraca w upalny sierpniowy wieczór.

Barbara Marcinik, Krzysztof Sielicki i Wojciech Dorosz – wydawca.

Słuchowisko "Morderstwo w hotelu Santa Caterina" zostanie wyemitowane w niedzielę (9.08) w godzinach 21.05-22.00.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

_________________________________________________________

Umberto Pesco – Ireneusz Iredyński

"Morderstwo w hotelu Santa Caterina"

Adaptacja: Krzysztof Sielicki

Reżyseria: Marcin  Hycnar

Realizacja: Andrzej Brzoska

Oprac. muzyczne: Marian Szałkowski    

Obsada:

Umberto Pesco – Wojciech Malajkat

Maria – Katarzyna Dąbrowska

Franco Gardena – Grzegorz Małecki

oraz:

Barbara Zielińska, Kamil Mrożek, Krzysztof Wakuliński, Jacek Mikołajczak, Przemysław Stippa, Oskar Hamerski, Sławomir Głazek, Filip Kosior, Tomasz Olejnik, Robert Jarociński, a także – Marek Obertyn