X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zegarek" Jerzego Szaniawskiego - remake

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 11:28
7 listopada 1935 roku rozgłośnia warszawska nadała premierę "Zegarka" - sztuki Jerzego Szaniawskiego napisanej dla teatru radiowego. Słuchowisko wyreżyserowała Stanisława Perzanowska, a wystąpili w nim m.in.: Mieczysława Ćwiklińska, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa.
Zapraszamy na  słuchowisko Zegarek, które zostanie wyemitowane w niedzielę 11 października
Zapraszamy na słuchowisko "Zegarek", które zostanie wyemitowane w niedzielę 11 październikaFoto: Deposiphotos

Śladu dźwiękowego po tej przedwojennej realizacji nie ma. My jednak postanowiliśmy z okazji roku jubileuszy, 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce oraz 90-lecia Polskiego Radia, zrealizować remake słuchowiska, które odegrało ważną rolę w historii międzywojennego radia. Reżyser Janusz Kukuła sięgnął więc po dwie powojenne realizacje "Zegarka". Pierwszą była ponowna realizacja tej miniaturki Szaniawskiego przez Stanisławę Perzanowską. Obie Zostały zacytowane przez Janusza Kukułę, tak więc, odsyłając do międzywojnia, wykonujemy symboliczny gest, który stanowi rodzaj remake’u.

Będziemy zarazem świadkami wydarzenia, ponieważ trudno uzyskać od spadkobierców zgodę na wystawianie Szaniawskiego. Opowie o tym reżyser naszego słuchowiska podczas rozmowy, którą nadamy po emisji słuchowiska.
Przypominamy, że jubileusz Polskiego Radia uczciliśmy wcześniej remakiem jednego ze słuchowisk z trójkowego cyklu "Teatrzyk Zielone Oko". To był ukłon w stronę powojennej historii Teatru Polskiego Radia.

W "Zegarku" usłyszymy świetnych aktorów:

  • Krzysztofa Gosztyłę - w roli starego zegarmistrza
  • Marcina Przybylskiego - w roli adepta Jana
  • Elżbietę Barszczewską - w roli siostry starego zegarmistrza
  • Mariana Opanię - w roli mecenasa.

Oprawę dźwiękowo-muzyczną stworzył Marian Szałkowski (koncert na stare zegary).

Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.

Szlachetnie staroświeckie, wzruszające słuchowisko proponujemy w październiku: Trójka i Teatr Polskiego Radia.

Jego realizacja możliwa była dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. To za jej sprawą ślad po naszym słuchowisku nie zaginie. Pozostanie w zbiorach NInA, udostępnione z czasem na ninateka.pl

Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na cykl wydarzeń "Scena i ekran | Jesień teatralna w NInA". Rozmowa z Michałem Merczyńskim, szefem NInA poniżej.

Posłuchaj
07:59 Scena i ekran Jesień teatralna w NInA.mp3 Rozmowa z Michałem Merczyńskim, dyrektorem Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
 

Dziękujemy - Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz, wydawca

***

Słuchowisko "Zegarek" zostanie wyemitowane w niedzielę (11.10) w godzinach 21.10-22.00.