X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatrzyk Zielone Oko powraca

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 13:13
W rok po wakacyjnej prezentacji remake’u słuchowiska pt. "Morderstwo w Hotelu Santa Katharina" wg Ireneusza Iredyńskiego, Teatrzyk Zielone Oko powraca latem w "prapremierowej odsłonie".
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Man, Agnieszka Glińska, Andrzej Chyra i Andrzej Brzoska
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Man, Agnieszka Glińska, Andrzej Chyra i Andrzej BrzoskaFoto: Krzysztof Sielicki/ PR

Pomysł, by realizować na powrót słuchowiska w tym, lubianym przed laty przez słuchaczy Trójki cyklu, narodził się z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia. Powstał nawet festiwalowy wariant TZO live.

Tym razem, po wielu latach, postanowiliśmy zamówić tekst sztuki radiowej dla TZO i przygotować prapremierę. Współpracujący z nami autor i reżyser – Tomasz Man – przyjął naszą propozycję z entuzjazmem. Okazało się bowiem, że jest czytelnikiem literatury "gatunkowej", choć sam tworzy trudne, mroczne teksty dramatów. Zdecydował się zadebiutować w roli autora kryminału. Jego "Bestseller" wszak nie jest typowym słuchowiskiem sensacyjnym. To raczej thriller psychologiczny. Nagrodzony na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do słuchowiska Tomasza Mana na podstawie "Śmierci w Wenecji" Thomasa Manna – Piotr Moss – wraz z reżyserem dźwięku – Andrzejem Brzoską – stworzył intrygującą warstwę dźwiękową słuchowiska.

W prapremierze wystąpili: reżyserka i aktorka – Agnieszka Glińska, Eliza Rycembel – Talent Trójki w Kategorii Film 2016 oraz aktor zapraszany do udziału w większości słuchowisk Tomasza Mana – Andrzej Chyra. Agnieszka Glińska zadebiutowała swoją rolą w "Bestsellerze" w Teatrze Polskiego Radia. Eliza Rycembel ma już za sobą  wcześniejszy debiut na STT. Zagrała bowiem w "Romeo i Julii" Magdaleny Łazarkiewicz, słuchowisku, zrealizowanym w tym roku – Roku Szekspira.

Zapraszamy. "Bestseller" – w wakacyjnej porze nadawania "Magazynu Bardzo Kulturalnego" – w niedzielę, 24 lipca po 20.00. Emisję słuchowiska poprzedzi rozmowa z jego twórcami, a powstało ono we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Dziękujemy.

Baszka Marcinik Sylwia Héjj – wydawca.

"Bestseller"

Autor i reżyser – Tomasz Man

Reżyser dźwięku – Andrzej Brzoska

Kompozytor – Piotr Moss

Obsada – Agnieszka Glińska, Eliza Rycembel i Andrzej Chyra

Czas trwania – 35’20”

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Sylwia Hejj

Czytaj także

Jakub Kornhauser i jego "Drożdżownia"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 02:00
Jakub Kornhauser został laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, którą przyznano podczas Festiwalu Miłosza w Krakowie 11 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań - Gdańsk - Sopot. Na wakacyjnym szlaku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 21:00
Tematy wakacyjnych wydań MBK dyktuje mapa naszych "bardzo kulturalnych wypraw". To nade wszystko mapa festiwali.
rozwiń zwiń