X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Dykczak "Anioły" – październikowa premiera teatralna Trójki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:27
Druga w sezonie 2016/2017 premiera na "Scenie Teatralnej Trójki" stanowi debiut na naszej scenie młodej autorki i reżyserki. Jest to więc kolejne u nas autorskie słuchowisko, z młodymi aktorami w obsadzie, zrealizowane pod czujnym okiem Andrzeja Brzoski i we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Katarzyna Dąbrowska i Wojciech Solarz
Katarzyna Dąbrowska i Wojciech SolarzFoto: Krzysztof Sielicki

W rolach głównych dwóch kobiet, które nigdy nie spotkają się, a są połączone jedną z najsilniejszych więzi, występują Katarzyna Dąbrowska (finalistka konkursu Talenty Trójki w kategorii Teatr) oraz Karolina Bacia (wyróżniona w tym roku przez jury TTT).

W słuchowisku przeplatają się dwa wątki – list, jaki siedemnastoletnia Maja pisze do swego  dziecka, które  planuje oddać do adopcji oraz opis "imprezowego" wyjścia na miasto czterdziestoletniej Olgi i jej grupy przyjaciół. Oba wątki  tworzą opowieść o tym, jak dwie nieznające się kobiety, pochodzące z zupełnie różnych  warstw społecznych, zostają połączone do końca życia. Autorka  pyta o to, co w naszych czasach znaczy rodzicielstwo, co to znaczy poświęcenie, jak jest cena sukcesu.

Dykczak Bacia (fot: W. Dorosz) Anna Dykczak i Karolina Bacia (fot: Krzysztof Sielicki)

Anna Dykczak (1977) – autorka słuchowiska jest pół-Polką, pół-Bułgarką. Przez lata mieszkała w Londynie. Pracowała między innymi w BBC. "Anioły" są jej czwartym słuchowiskiem zrealizowanym w Teatrze Polskiego Radia, ale bardzo szczególnym. Inspiracją do powstania scenariusza było jej doświadczenie macierzyństwa, do którego przygotowywała się 10 lat. Anna Dykczak, opowiadając historię  doświadczenia, jakim jest adopcja, pokazuje zarazem historię innych kobiet i jednego mężczyzny, którzy w różnych sytuacjach przeżywają swoje spełnione, bądź też – nie – rodzicielstwo. Nie jest to naturalnie opowieść stricte autobiograficzna, ale nosząc piętno własnych przeżyć autorki, uderza siłą zamkniętych w nim emocji. To one odróżniają scenariusz Anny Dykczak od  pisanych z okrutnym często chłodem tekstów młodych dramatopisarzy.

Nasza premiera przez przypadek prezentowana jest w czasie, w którym kobiety domagają się prawa do głosu w sprawie macierzyństwa. Słuchowisko nie ma charakteru publicystycznego, nadawane jednak teraz, wybrzmiewa szczególnie mocno. Pogłębia temat i nade wszystko wzrusza.
 
Zapraszamy.
 
Anna Dykczak – "Anioły". Premiera – 9.10.2016 o 21.05. Scena Teatralna Trójki
 
Występują:

  • Katarzyna Dąbrowska – Olga
  • Karolina Bacia – Maja
  • Anna Smołowik – Liwia
  • Karolina Porkari – Ewa
  • Rafał Fudalej – Tomek
  • Robert Jarociński – Miłosz
  • Wojciech Solarz – Romek

Realizacja:

  • Andrzej Brzoska – reżyseria dźwięku
  • Kordian de Varsovia – muzyka

 
Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Dziękujemy.
 
 
Barbara Marcinik Wojciech Dorosz –wydawca.

Czytaj także

O spotkaniach w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 15:00
Na początku nowego sezonu przedstawiamy plany teatrów, z którymi współpracujemy od lat. Do tych teatrów należy Teatr Muzyczny w Gdyni. Nie tak często bywamy w nim wszak, ale w tych dniach jego nazwa wymieniana jest przy okazji 41. Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń