"Mówić jak do ściany" - premiera na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 12:04
Rozpoczynamy marzec na Scenie Teatralnej Trójki autorskim słuchowiskiem debiutującej u nas Anety Wróbel. To kameralna sztuka, w której występuje troje aktorów, reprezentujących trzy pokolenia.
Audio
  • "Mówić jak do ściany" (Scena Teatralna Trójki)
Aktorka Elżbieta Kępińska
Aktorka Elżbieta KępińskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Młoda osoba, grająca na ukulele, odwiedza kamienicę, w której chce kupić mieszkanie. Nic szczególnego, wydawałoby się, ale… W obsadzie, obok także debiutującej na STT Katii Paliwody – dawno nie słyszany u nas – Piotr Adamczyk oraz Elżbieta Kępińska. Jak w większości słuchowisk, przedstawianych w Trójce, ważną rolę odgrywa muzyka.
Premierę poprzedziła – tradycyjnie – rozmowa z reżyserką.

Po emisji słuchowiska spotkalismy się z dyrektorem Teatru Polskiego Radia – Januszem Kukułą, po to, by zaprosić Państwa na II Mini-festiwal Teatrzyku Zielone Oko, który w Sopocie odbędzie się w sobotę i niedzielę (11 i 12 marca). Podobnie, jak w ubiegłym roku, spotkamy się w Teatrze na Plaży. W sobotę Jan Warenycia zaprezentuje dwa autorskie słuchowiska: "Oczy meduzy" oraz "Kumulacja". W niedzielę Janusz Kukuła przedstawi trzy słuchowiska Izabeli Żukowskiej, których akcja toczy się w … Sopocie i Oliwie. Będziemy mieli okazję spotkać się z aktorami z Teatru Miejskiego w Gdyni, z panem Krzysztofem Gordonem w Teatru Wybrzeże w Gdańsku, a także z aktorami, którzy przybędą na nasz festiwal z Warszawy. II mini-festiwal TZO – "na żywo"! Liczymy na Państwa obecność.

Aneta Wróbel w studiu Trójki (fot: PR) Aneta Wróbel w studiu Trójki (fot: PR)Zapraszamy.
Baszka Marcinik i Sylwia Héjj – wydawca.


5.03.17. – 210.05.

  • Tekst sztuki i reżyseria – Aneta Wróbel
  • Opracowanie muzyczne – Marcin Słomiński
  • Reżyser dźwięku – Paweł Szaliński


Występują:

  • Katia Paliwoda
  • Elżbieta Kępińska
  • Piotr AdamczykCzas trwania – 35’37”

Za tydzień – adaptacja opowiadania Weroniki Murek z tomu „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” w reżyserii Julii Mark.

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Sylwia Hejj

Czytaj także

Premiera w TR Warszawa - "G.E.N" Grzegorza Jarzyny

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 02:00
Czy rzeczywiście jest to spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny? W programie brak jakiejkolwiek informacji na temat poszczególnych twórców premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk na Festiwalu Trójka Górom

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 15:39
Przed dwoma tygodniami byliśmy w Szklarskiej Porębie. Od 16 do 19 lutego odbywał się Festiwal Trójka Górom. Zaproszenie na festiwal przyjęła m.in. Olga Tokarczuk.
rozwiń zwiń