X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

STT: "Wasza Wysokość" Anny Wakulik

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 22:00
Teatr Polskiego Radia od lat realizuje sztuki, które znalazły się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Większość z nich jest prezentowana na "Scenie teatralnej Trójki", będącej nade wszystko sceną młodych.
Audio
Ewa Dałkowska w studiu S-7
Ewa Dałkowska w studiu S-7Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio S.A.

"Wasza Wysokość" to sztuka rekordzistki wśród finalistów GND. Anna Wakulik (1988) jest czterokrotną finalistką GND. Za dramat pod tytułem "Błąd wewnętrzny" została nominowana do przyznawanej w tym roku po raz dziesiąty GND. Werdykt jury poznamy 27 maja w ostatnim dniu Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych "Raport".

Anna Wakulik Anna Wakulik

"Wasza Wysokość" opowiada o grupie polskich himalaistów. Jedna z bohaterek dramatu ma na imię Wanda. Anna Wakulik zbudowała swoją sztukę na kontrastach: miasto - dzika natura, starsze - młodsze pokolenie himalaistów. I choć "Wasza Wysokość" jest sztuką prześmiewczą (sposób prezentowania w mediach tragedii wspinaczy), stanowi rodzaj hołdu złożonego tym, którzy zginęli podczas wypraw. Anna Wakulik napisała swój dramat w 2013 roku, kiedy świat obiegła wiadomość o zdobyciu przez czwórkę polskich himalaistów zimą Broad Peak. Z wyprawy nie wrócili Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. 13 maja minie 25. rocznica zaginięcia Wandy Rutkiewicz podczas zdobywania Kanczendzongi. Wanda Rutkiewicz stanowiła dla Anny Wakulik inspirację podczas tworzenia postaci Wandy.

Przed premierą przedstawiliśmy krótką rozmowę z autorką premierowego słuchowiska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Baszka MarcinikSylwia Héjj - wydawca

***

Anna Wakulik "Wasza Wysokość" – 7.05.2017 - godz. 21.05.

Reżyseria – Julia Mark
Realizacja – Tomasz Perkowski

Obsada:

  • Ewa Dałkowska – Wanda (50 lat)
  • Marian Opania –  Jerzy (50 lat)
  • Anna Gorajska – Anna (27 lat)
  • Paweł Paprocki – Operator (30 lat)

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.