X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mojżesz REMIX" na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 14:02
Tytuł drugiej sierpniowej premiery na Scenie Teatralnej Trójki mówi wszystko. Tomasz Man wysyła czytelny sygnał.
Mirosław Zbrojewicz i Andrzej Chyra
Mirosław Zbrojewicz i Andrzej ChyraFoto: Krzysztof Sielicki/PR

Tak, powraca on do Księgi. Tak, podejmuje próbę "przepisania" Biblii, stosując popkulturowy filtr. Dla nas wybrał temat Mojżesza. Autor i reżyser premierowego słuchowiska wystawia naszą wrażliwość na próbę. Wykonuje on bowiem radykalny gest, próbując zburzyć stereotyp. Mojżesz – "ojciec-założyciel" religii monoteistycznej, prorok, który wyprowadził swój lud z ziemi egipskiej, przeżył podobno 120 lat, to jemu Pan powierzył najważniejsze wskazówki dla człowieka, jak ma postępować, by osiągnąć pełnię. Mojżesz, przy tym był, niespodzianka, człowiekiem. Tomasz Man spotyka Mojżesza z jego bratem – Aaronem. Przebiega wraz z nimi trzy etapy życia braci. Obaj, naturalnie, już od dawna nie żyją, zatem Man widzi ich w perspektywie kronikarskiego skrótu.

Ci, których nie zniechęci na początku konwencja i język przyjęte/wybrane przez Tomasza Mana, mają szansę oczyszczająco zrewidować stereotyp. Tego życzymy.


12.08.2018 – godz. 20.05

Tomasz Man – "Mojżesz REMIX" 

Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska

Muzyka: Marek Otwinowski


Występują:

Andrzej Chyra – Mojżesz

Mirosław Zbrojewicz – Aaron

Czas trwania: 42’