X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dziad Kalina" na STT

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 21:40
Autor drugiej październikowej premiery – Rafał Wojasiński – jest w ostatnich latach rekordzistą wśród piszących sztuki realizowane w Teatrze Polskiego Radia.
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: PR

Tworzy w tandemie z reżyserem Waldemarem Modestowiczem. Zadebiutował w 2004 roku prozą pt. "Złodziej ryb". Wcześniej pisał reportaże dla czasopism. Pierwszym słuchowiskiem powstałym w Teatrze Polskiego Radia była w 2011 roku adaptacja opowiadania pod tytułem "Stara". Pozostałe to sztuki, z których jedna – "Światło w lesie" – została w 2013 roku zaprezentowana na Scenie Teatralnej Trójki.

Rafał Wojasiński (fot. Wojciech Dorosz/PR) Rafał Wojasiński (fot. Wojciech Dorosz/PR)

"Dziad Kalina" jest kolejną w znakomitej  podobnie jak pozostałe  obsadzie. Akcja słuchowiska toczy się na zagubionej gdzieś w Polsce prowincji. W znajdującym się na odludziu sklepie GS pojawia się rozgorączkowany agitator, który spieszy na… wiec wyborczy ("wszelkie podobieństwo osób i rzeczy – przypadkowe", sztuka powstała jakiś czas temu). W tej roli – brawurowo zagranej – występuje Andrzej Mastalerz. W sklepie spotyka sprzedawczynię (Anna Chodakowska) oraz mówiącą dziwnym językiem Alinkę (Jadwiga Jankowska-Cieślak). Dołącza do nich bywalec GS – Romek, czyli główny bohater słuchowiska (Marian Opania). A kim jest tytułowy "Dziad Kalina" i jak zakończy się "misja" agitatora?

Jadwiga Jankowska-Cieślak (fot. PR) Jadwiga Jankowska-Cieślak (fot. PR)

Przed premierą zapraszamy na krótkie spotkanie z jej autorem.

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.


***

Rafał Wojasiński – "Dziad Kalina"

14.10.2018 – godz. 20.05.

Reżyseria – Waldemar Modestowicz

Reżyseria dźwięku – Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne – Renata Baszun


Występują:

Jadwiga Jankowska-Cieślak

Anna Chodakowska

Marian Opania

Andrzej Mastalerz


Czas trwania – 43'07"