X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Kochan otwiera listopad na STT

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 21:00
"W jednym kapciu, w drugim bucie" – to autorskie słuchowisko Marka Kochana, jedenasta jego sztuka, zrealizowana w Teatrze Polskiego Radia, pierwsza wszak w jego reżyserii. 
Audio
  • Marek Kochan – "W jednym kapciu, w drugim bucie" (Scena Teatralna Trójki)
Marek Kochan
Marek Kochan Foto: Agnieszka Furtak-Bilnik/Polskie Radio

Mija 10 lat, jak twórca naszej premiery przypomina, od jego debiutu w Teatrze Polskiego Radia. Dwa jego dramaty prezentowane już były na Scenie Teatralnej Trójki ("Tatanka" i "Trzej panowie jadą autem"). W słuchowisku, przedstawianym 4 listopada , Marek Kochan proponuje nam wyprawę w … Kosmos.

Czy znużyło go opowiadanie o "sprawach ziemskich"? Dwaj główni bohaterowi są naturalnie kosmonautami. Czy – można dalej zapytać – to postaci absolutnie zmyślone, czy też mają swoje pierwowzory? Sam tekst słuchowiska nie jest długi, ale - pełen rozmaitych odniesień oraz … cytatów? Autor nie chce wcześniej ujawniać, skąd czerpał owe cytaty oraz inspiracje. Pytanie o nie, kwituje stwierdzeniem, że przecież często stosuje różnego rodzaju „sample”. Sam też dobrał muzykę, która dynamizuje tę szaloną fantazję. Jeśli zbyt enigmatycznie próbujemy prezentować najnowsze słuchowisko na STT, to może krótka rozmowa przed premierą, tradycyjnie przez nas z jej twórcą przeprowadzona, więcej wyjaśni.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz  - wydawca.

***

Marek Kochan – "W jednym kapciu, w drugim bucie" – słuchowisko wyemitowano na antenie Trójki w niedzielę (4.11), o godz. 20.05.

Autor, reżyser, twórca opracowania muzycznego – Marek Kochan

Reżyseria dźwięku – Maciej Kubera

Występują:

Andrzej Mastalerz

Redbad Klynstra – Komarnicki

Olga Omeljaniec

Laura Samojłowicz

 

Czytaj także

"Samiec Alf" na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 21:00
Druga w sezonie 2018/2019 premiera na Scenie Teatralnej Trójki może zadowolić nade wszystko młodszych słuchaczy choć opowiada o doświadczeniach pokolenia 80’, szczególnie mężczyzn urodzonych w pierwszej połowie tamtego dziesięciolecia, dorastających na przełomie lat 80 i 90.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziad Kalina" na STT

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 21:40
Autor drugiej październikowej premiery – Rafał Wojasiński – jest w ostatnich latach rekordzistą wśród piszących sztuki realizowane w Teatrze Polskiego Radia.
rozwiń zwiń