X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kazimierz Braun - Bojkot

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2008 13:30
Słuchowisko "Bojkot", według głównego wątku opowiadania Kazimierza Brauna, przypomina o znaczącym epizodzie dziejów polskiego teatru.
Audio

Kazimierz Braun - Bojkot

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja: Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Mazurkiewicz

 

Obsada: Mariusz Benoit, Henryk Talar, Dariusz Kowalski, Zygmunt Sierakowski, Janusz Wituch, Piotr Ligienza, Jan Kulczycki

Słuchowisko "Bojkot", według głównego wątku opowiadania Kazimierza Brauna, przypomina o znaczącym epizodzie dziejów polskiego teatru. Po wprowadzeniu w grudniu 1981 przez juntę wojskowo-partyjną stanu wojennego, środowiska artystyczne podjęły bojkot oficjalnych mediów. Przez dłuższy czas na ekranach telewizorów nie pojawiali się popularni aktorzy, nie realizowano nowych spektakli. A twórcy, którzy oficjalnie poparli działania Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, zostali objęci swoistym ostracyzmem publiczności, przejawiającym się m.in. w "wyklaskiwaniu" nielubianych postaci.

W słuchowisku zostają skonfrontowane losy i racje Aktora - wybitnego artysty, niewątpliwej gwiazdy kultury polskiej w czasach PRL i partyjnego Dygnitarza, który usiłuje wykorzystać dramatyczną sytuację stanu wojennego dla umocnienia władzy "prostego aparatczyka" (jak o sobie mówi).

Kazimierz Braun kilkakrotnie wracał do tematu. Pierwsza wersja "Bojkotu" przygotowana została jako tekst dramatyczny, który został wystawiony "podziemnie" we Wrocławiu w r. 1982 (pod tytułem "Zanim dokończę"). Potem autor opracował temat jako opowiadanie, które ukazało się w tomie "Ptak na szczudłach" - i ono stało się podstawą adaptacji radiowej. W ubiegłym roku nową wersję "Bojkotu" umieścił K. Braun w książce "Sztuki o Polakach".

Czytaj także

Powieść w Teatrze Wyobraźni: Wiesław Myśliwski "Saksofon"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2007 18:00
W audycji Powieść w Teatrze Wyobraźni słuchowisko "Saksofon" Wiesława Myśliwskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ota Pavel - Bieg przez Pragę

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2009 13:30
Historia literatury zna przypadki, kiedy autor jednej książki, jednego dzieła zyskuje sławę i pozostaje w świadomości czytelniczej nie tylko własnego kraju, ale zdobywa rozgłos międzynarodowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera, choć remont trwa

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 10:16
Prywatny teatr Tomasza Karolaka 26 marca inauguruje działalność premierą sztuki "Opis obyczajów III"
rozwiń zwiń