"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 21:00
"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek. Zapraszamy do wysłuchania przedostatniego słuchowiska konkursowego Polskiego Radia.

Dziś i jutro - prezentacje festiwalowe w porze Klubu Trójki.

Troje w sypialni, Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek 21.00 - 22.00

- Tego słuchowiska słucha się, jakby oglądało się film. Jego twórcy są filmowcami i nie pozostało to bez wpływu na ich pracę w studiu radiowym.

Tytułowi troje to Madelaine - ekstrawertyczna kobieta koło czterdziestki, która swoim sarkazmem zakrywa nieszczęśliwe małżeństwo, Tom, który ucieka od konfliktów małżeńskich w pracę i Anna, która chce się znaleźć jak najdalej od swoich korzeni i wymazać swoją przeszłość.

- W słuchowisku wystąpili: Olga Sriebryakova, Elżbieta Komorowska, Leon Charewicz, Ryszard Jabłoński, Karol Pocheć, Jagoda Stach i Maja Cygańska.

- Rzecz zrealizował Tomasz Perkowski.

- Czas trwania - 50'

- Jutro - ostatnie spotkanie festiwalowe i prezentacja "Strokne Ann" Dany Łukasińskiej w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz.

- Zapraszamy.

- Czekamy na Państwa opinie.

- Na stronie MBK (proszę szukać w ramówce pod datą 27.12.09) - fotorelacja z klubu festiwalowego czyli ze spotkania w RBK na półmetku festiwalu.

Zobacz więcej na temat: SZTUKA TEATR POLSKA

Czytaj także

Człowiek czynu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2009 04:29
Mija dziesięć lat od śmierci Jerzego Grotowskiego. Decyzją UNESCO rok 2009 poświęcony jest jednemu z największych reformatorów teatru ubiegłego wieku. Zachęta już włączyła się w obchody rocznicy. Od soboty (14.02.2009) w jej przestrzeniach można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Performer”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lot nad kukułczym gniazdem" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 21:07
Sztuka cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ jest o nas, o potrzebie wolności. I o tym, jak system społeczny wolność ogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera, choć remont trwa

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 10:16
Prywatny teatr Tomasza Karolaka 26 marca inauguruje działalność premierą sztuki "Opis obyczajów III"
rozwiń zwiń