Krzysztof Zaleski - "Gdy ośmielamy się umierać"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2008 13:30
Świadectwa tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie, zaklęcia grobowe ze starożytnych ksiąg i obrazy wędrówki przez biblijna Dolinę Cieni stanowią treść słuchowiska "Gdy ośmielamy się umierać".

Gdy ośmielamy się umierać

Niedziela, 2 listopada - 13:10

 Autor: Krzysztof Zaleski

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja: Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

 Obsada: Anna Dereszowska, Elżbieta Kijowska, Maria Robaszkiewicz, Mariusz Benoit, Henryk Boukolowski, Zygmunt Sierakowski, Krzysztof Wakuliński, Adam Woronowicz

 
Świadectwa tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie, zaklęcia grobowe ze starożytnych ksiąg i obrazy wędrówki przez biblijna Dolinę Cieni stanowią treść słuchowiska "Gdy ośmielamy się umierać". Nie jest to mroczna opowieść o śmierci, lecz próba ukazania, że otwierająca się Księga Umarłych zapowiada niespodziewaną nadzieję.

Premiera słuchowiska odbyła się w 2006 roku, autorem scenariusza jest Krzysztof Zaleski.

Czytaj także

"Lot nad kukułczym gniazdem" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 21:07
Sztuka cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ jest o nas, o potrzebie wolności. I o tym, jak system społeczny wolność ogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 21:00
"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek. Zapraszamy do wysłuchania przedostatniego słuchowiska konkursowego Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Marek Groński - Ałe głach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2009 13:30
Słuchowisko „Ałe głach” opowieść o Rubinsztajnie-wariacie, legendzie warszawskiego getta. Nieznane jest jego imię. Mówiono – „Rubinsztajn powiedział” i każdy rozumiał o kogo chodzi.
rozwiń zwiń