Truman Capote „Piękne dziecko”

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 19:05
Słuchowisko jest adaptacją sztuki Trumana Capote, amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego, autora scenariusza kultowego „Śniadania u Tiffany’ego”.

Truman Capote „Piękne dziecko”

„Piękne dziecko” to historia jednego dnia, który Truman Capote (w tej roli Wojciech Pszoniak) spędził ze swoją przyjaciółką Marilyn Monroe (Dominika Ostałowska). Razem wybierają się na pogrzeb korepetytorki aktorstwa, Konstance Collier (Maria Pakulnis), która w Marilyn potrafiła dostrzec, mimo już funkcjonującej o niej opinii ikony seksu – świetlistość, migotliwą inteligencję, coś ulotnego i subtelnego, „talent kołaczący jak uwięziony  duch”. Ten dzień w pigułce spędzony przez słuchacza z legendarną aktorką pozwoli spojrzeć na nią trochę z innej strony i odkryć delikatną, wrażliwą kobietę, która zachowała w sobie piękno niewinnego dziecka.

Reżyseruje debiutująca w Teatrze Polskiego Radia Katarzyna Michałkiewicz.

Obsada: Wojciech Pszoniak (Truman Capote), Dominika Ostałowska (Marilyn Monroe), Maria Pakulnis (Konstance Collier), Paweł Ciołkosz (Kelner/Mężczyzna)
Adaptacja i reżyseria Katarzyna Michałkiewicz
Realizacja akustyczna Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne Renata Baszun

Czytaj także

Scena teatralna Trójki: Truman Capote „Piękne dziecko”

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 10:22
Słuchowisko jest adaptacją sztuki Trumana Capote, amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego, autora scenariusza kultowego „Śniadania u Tiffany’ego”. Na emisję zapraszamy 25 kwietnia o 19.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lot nad kukułczym gniazdem" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 21:07
Sztuka cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ jest o nas, o potrzebie wolności. I o tym, jak system społeczny wolność ogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzecia sobota karnawału" Krzysztofa Bizio

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 19:05
Zapraszamy na premierę słuchowiska „Trzecia sobota karnawału”, najnowszej propozycji Krzysztofa Bizio, znanego szczecińskiego dramaturga. Przed słuchowiskiem zapraszamy na rozmowę z autorem i reżyserem.
rozwiń zwiń