X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Warencya - "Kryptonim Renata"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2008 13:30
W niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, zapraszamy na premierę kryminału "Kryptonim Renata" Jana Warenyci w reżyserii autora. To druga część cyklu o dwóch policjantach, którzy znów będą musieli rozwiązać zawikłaną zagadkę kryminalną.
Audio

W niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, zapraszamy na premierę kryminału "Kryptonim Renata" Jana Warenyci w reżyserii autora. To druga część cyklu o dwóch policjantach, którzy znów będą musieli rozwiązać zawikłaną zagadkę kryminalną. Wrębiak (laureat Wielkiego Splendora 2007 - Wojciech Wysocki) i Malina (Marcin Przybylski) może nie grzeszą inteligencja, ale mają policyjnego nosa.

W tym odcinku cyklu policjanci będą musieli zmierzyć się z tajemniczym zaginięciem wpływowego biznesmena, Biglera (Marek Barbasiewicz). Ostatni raz widziany z kobietą, z pozoru sobie obcą, zniknął bez śladu. Podczas rozmowy telefonicznej, w której żądano okupu, Bigler zostaje zamordowany. Ale to nie koniec historii...

Cykl o Wrębiaku i Malinie nawiązuje do bogatej tradycji słuchowisk kryminalnych nadawanych w Polskim Radiu od 1967 roku w cyklu „Teatrzyk Zielone Oko”.  To kryminał pisany z dystansem wobec samej konwencji kryminału.  Tutaj prawda nie musi wyjść na jaw, a jeśli wyjdzie - to raczej przypadkiek, przez zbieg okoliczności. Mordercy nie są tylko źli i bezwzględni, a stróże prawa przeważnie nie świecą przykładem.

Pierwsze słuchowisko z cyklu - "Scenariusz" - zostało nadane w październiku 2007 roku w Programie III.

Występują: Wojciech Wysocki (Wrębiak), Marcin Przybylski (Malina), Andrzej Blumenfeld (Szef), Marcin Troński (Pniaczyński), Marek Barbasiewicz (Bigler), Sławomira Łozińska (Biglerowa), Sławomir Pacek (Kozyra), Julia Kijowska (Renata), Kazimierz Wysota (Głos 1), Marek Frąckowiak (Głos 2), Leon Charewicz (Naczelnik), Beniamin Lewandowski (Młody Bigler)

Czytaj także

Kazimierz Braun - Bojkot

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2008 13:30
Słuchowisko "Bojkot", według głównego wątku opowiadania Kazimierza Brauna, przypomina o znaczącym epizodzie dziejów polskiego teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Janko - „Śmierć to dobry początek”

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2008 13:30
On jest znanym pisarzem. Ona jest nikim. On nie ma pojęcia o jej istnieniu. Ona zawsze marzyła, by go poznać i porozmawiać z nim. Czyż nie tęsknimy za autorami książek, które kochamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Łukosz - Śmierć puszczyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2008 13:30
"Śmierć puszczyka" Jerzego Łukosza to tajemnicza i wieloznaczna opowieść o związkach między ludźmi, o samotności i miłości, o pragnieniu bycia z kimś i życia dla kogoś, o czekaniu i przemijaniu.
rozwiń zwiń