Paweł Huelle - „Srebrny deszcz”

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2008 13:00
Słuchowisko "Srebrny deszcz", według opowiadania Pawła Huelle, to ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść o trzech starszych panach płynących pontonem po Motławie w Gdańsku.

Paweł Huelle

„Srebrny deszcz”

To historia o Polakach, Niemcach, Kaszubach i Litwinach, o pojednaniu ludzi i narodów, zamieszkujących sporne ziemie na rubieżach Europy, odkrycie zaginionego skarbu, który nie dzieli, ale łączy ludzi. To wreszcie refleksja nad życiem i przemijaniem, powrót do raju utraconego, kraju naszych ojców i naszego dzieciństwa.

Reżyseria i adaptacja Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne Małgorzata Małaszko

Obsada: Adam Ferency, Olgierd Łukaszewicz, Aleksander Bednarz, Marian Opania, Anna Seniuk, Anna Dereszowska

Czytaj także

Anna Świrszczyńska - "Muszę opowiedzieć"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2008 13:30
Słuchowisko stanowi zapis 63 powstańczych dni w Warszawie 1944 roku. Jest to jednak spojrzenie niestereotypowe. Anna Świrszczyńska o swoich powstańczych przeżyciach zdecydowała się opowiedzieć dopiero 30 lat po kapitulacji "ostatniego polskiego powst
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Andrzejewski - "Pierwsza Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2008 13:30
"Pierwsza miłość" to adaptacja opowiadania Jerzego Andrzejewskiego, prawdopodobnie z 1961 roku. To historia ośmioletniej Ani i jej rówieśnika Tonia. Dzieci wracają ze szkoły skąpanym w słońcu Nowym Światem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Huelle - „Srebrny deszcz”

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2008 13:30
Słuchowisko "Srebrny deszcz", to ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść o trzech starszych panach płynących pontonem po Motławie w Gdańsku. To historia o Polakach, Niemcach, Kaszubach i Litwinach, o pojednaniu ludzi...
rozwiń zwiń