X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Warenycia - Krótki rejs

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2008 13:30
"Krótki rejs" to czwarte słuchowisko z kryminalnego cyklu Programu III "Wrębiak i Malina". Wrębiak i Malina próbują ustalić tożsamość topielca wyłowionego z Wisły. Ślady wskazują, że ofiara została zamordowana, a trop prowadzi na statek rzeczny.
Audio

Krótki rejs

Autor: Jan Warenycia

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Wojciech Wysocki (Wrębiak)

Marcin Przybylski (Malina)

Andrzej Blumenfeld (Szef)

Sylwester Maciejewski (Kapitan)

Andrzej Ferenc (Prezes)

Hanna Stankówna (Starsza Pani)

Katia Paliwoda (Pani Ela)

Prawdopodobnie topielec był księgowym w dużej firmie, z której wyprowadził grube miliony. Ale kto go zamordował i gdzie są ukradzione pieniądze..? Zapraszamy w niedzielę o 13:30 do Programu III.

Cykl "Wrębiak i Malina" nawiązuje do bogatej tradycji słuchowisk kryminalnych nadawanych w Polskim Radiu od 1967 roku w cyklu "Teatrzyk Zielone Oko". To kryminał pisany z dystansem wobec samej konwencji kryminału. Tutaj prawda nie musi wyjść na jaw, a jeśli wyjdzie - to raczej przypadkiem, przez zbieg okoliczności. Mordercy nie są tylko źli i bezwzględni, a stróże prawa przeważnie nie świecą przykładem.

Czytaj także

Krzysztof Zaleski - "Gdy ośmielamy się umierać"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2008 13:30
Świadectwa tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie, zaklęcia grobowe ze starożytnych ksiąg i obrazy wędrówki przez biblijna Dolinę Cieni stanowią treść słuchowiska "Gdy ośmielamy się umierać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Janko - „Śmierć to dobry początek”

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2008 13:30
On jest znanym pisarzem. Ona jest nikim. On nie ma pojęcia o jej istnieniu. Ona zawsze marzyła, by go poznać i porozmawiać z nim. Czyż nie tęsknimy za autorami książek, które kochamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wacław Oszajca - Przyszli za późno, czyli w samą porę

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2008 13:05
„Przyszli za późno, czyli w samą porę” to scenariusz napisany specjalnie dla radiowego teatru. Autor w nieco przewrotny, ale pełen miłości dla ludzkiej niedoskonałości sposób, przedstawia własną wersję bibilijnej opowieści o trzech Królach...
rozwiń zwiń