X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Andrzejewski - "Pierwsza Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2008 13:30
"Pierwsza miłość" to adaptacja opowiadania Jerzego Andrzejewskiego, prawdopodobnie z 1961 roku. To historia ośmioletniej Ani i jej rówieśnika Tonia. Dzieci wracają ze szkoły skąpanym w słońcu Nowym Światem.
Audio

Pierwsza miłość

Autor: Jerzy Andrzejewski

Reżyseria: Jacek Gąsiorowski

Realizacja: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

 Obsada:

Martynka Sommer (Ania)

Benek Lewandowski (Tonio)

January Brunzlow (Mężczyzna z teczką)

 Toni postanawia "odmienić" Anię, skoro ta nie chce być dziewczyną. Rozpoczyna się subtelna gra miedzy dziewczynką a chłopcem - w rzeczywistości między kobietą a mężczyzną.

Słuchacze Programu III mogą tekst ten kojarzyć z emitowaną w 2007 roku "Piaskownicą" Michała Walczaka., choć tekst Andrzejewskiego jest historycznie wcześniejszy. Oba teksty zdejmują patetyczność z tematu związków uczuciowych między ludzi.

Tekst Andrzejewskiego dedykowany jest "Antkowi Liberze, który w starej teczce odnalazł to zapomniane opowiadanie".

Czytaj także

Świat w obiektywie kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2008 09:14
Na tę wystawę musieliśmy się kiedyś doczekać. Po kilku latach zbierania materiałów udało się - zapomniane, polskie fotografki zostały odkryte na nowo. Wszystko to dzięki wystawie "Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku", którą do 18 maja oglądać można w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Myśliwski - Wybierz saksofon

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2008 13:30
Słuchowisko osnute na wybranych wątkach epickiej powieści Wiesława Myśliwskiego pt. „Traktat o łuskaniu fasoli”. Bohater, mający za sobą traumatyczne dzieciństwo (ocalał podczas hitlerowskiej pacyfikacji wsi), sumuje swoje życie w serii monologów-zwierzeń, których słuchacz pozostaje niezidentyfikowany do końca powieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Mandalian - "Centralny"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2008 13:30
Słuchowisko „Centralny” to adaptacja najnowszej książki Andrzeja Mandaliana „Poemat odjazdu”. Słuchowisko „Centralny” to wędrówka Poety-narratora przez warszawski Dworzec Centralny, gdzie spotyka wykluczonych z „normalnego życia” ludzi.
rozwiń zwiń