Edward Stachura "Pokocham ją siłą woli"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2008 13:30
"Pokocham ją siłą woli" opisuje sytuacje spotkania dwojga ludzi stworzonych dla siebie. Młodych, ale już dojrzałych i potrafiących określić swoje oczekiwania dotyczące związku dwojga ludzi - razem chcą poznawać prawdę o sobie i o świecie.

Edward Stachura "Pokocham ją siłą woli"

Reż. Dobrosława Bałazy

Real.akust. Tomasz Perkowski

Opr.muz. Marian Szałkowski

Obsada: Marcin Przybylski, Anna Dereszowska

 Czystość ich miłości jest w konflikcie ze swobodą obyczajową. Jest szukaniem siebie w odpowiedzialności.
"Pokocham ją siłą woli" to słuchowisko wg opowiadania Edwarda Stachury z tomu "Się". Świetny tekst Stachury w znakomitej interpretacji Marcina Przybylskiego, któremu partneruje Anna Dereszowska. Adaptacja Wacława Tkaczuka.

Czytaj także

Poeta niepogodzony

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2009 14:05
Gdy żył mówiono o nim: James Dean, outsider, św. Franciszek w dżinsach. Jego wiersze, które na spotkaniach autorskich wyśpiewywał przy akompaniamencie gitary uwiodły pokolenia. 24 lipca minie 30 lat odkąd Edward Stachura pożegnał się z tym światem. Odszedł śmiercią tragiczną. Zostały po nim jego utwory – wiersze, opowiadania, powieści, felietony, listy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Górzański - Melodramat

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2008 13:30
"Melodramat" jest opowieścią realistyczną, chociaż ciąg wydarzeń może się wydawać nieco pogmatwany. Chodzi w tej opowieści o podstawowy konflikt czasu i uczucia - czy po latach rozstania możliwa jest jeszcze miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Barz - „Kolacja na cztery ręce”

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2008 13:10
Punktem wyjścia komedii „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza jest zdarzenie fikcyjne – osobiste spotkanie Bacha z Haendlem w roku 1747 z okazji przyjęcia Bacha do Towarzystwa Nauk Muzycznych, którego pierwszym i jedynym członkiem honorowym Haendel był od 1745 roku.
rozwiń zwiń