X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wacław Oszajca - Przyszli za późno, czyli w samą porę

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2008 13:05
„Przyszli za późno, czyli w samą porę” to scenariusz napisany specjalnie dla radiowego teatru. Autor w nieco przewrotny, ale pełen miłości dla ludzkiej niedoskonałości sposób, przedstawia własną wersję bibilijnej opowieści o trzech Królach...
Audio

Przyszli za późno, czyli w samą porę

 
Autor: Wacław Oszajca

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Ewa Szałkowska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Piotr Loretz (Król I), Jan Matyjaszkiewicz (Król II), Henryk Talar (Król III), Elżbieta Kijowska (Sara-Żona króla I), Sławomira Łozińska (Żona króla II), Magdalena Warzecha (Żona króla III), Barbara Zielińska (Służąca/Kobieta II), Marcin Troński (Poganiacz wielbłądów), Włodzimierz Bednarski (Starosta weselny), Aleksander Bednarz (Gospodarz wesela), Stanisław Brudny (Starzec/Juda), Grzegorz Damięcki (Aleksander)

„Przyszli za późno, czyli w samą porę” to scenariusz napisany specjalnie dla radiowego teatru. Autor w nieco przewrotny, ale pełen miłości dla ludzkiej niedoskonałości sposób, przedstawia własną wersję bibilijnej opowieści o trzech Królach. Pod piórem o. Oszajcy metaforyczna opowieść staje się wykładem o konieczności poszukiwania prawdy. Wędrujący poprzez czas i przestrzeń trzej mędrcy uosabiają nie tyle dostojność władzy, co niedoskonałość człowieka taką samą w czasach bibilijnych jak i w środku współczesnej metropolii. Nasze słuchowisko to radiowy „balsam dla duszy”.

 

Wacław Oszajca, ur. w 1947, polski jezuita, teolog, dziennikarz, publicysta i poeta, jeden z najpopularniejszych polskich kapłanów.

Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. W 1971 r. otrzymał święcenia kapłańskie, od 1987 w zakonie jezuitów. Jako duszpasterz pracował w wielu ośrodkach akademickich. W latach 80. był przewodniczącym Lubelskiego Komitetu Pomocy Internowanym i Represjonowanym.

Jest też uznanym pisarzem i poetą (debiut poetycki w roku 1974). Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu książek. Kilka zbiorów poetyckich ks. Oszajcy przełożonych zostało na niemiecki, włoski, rosyjski. Jako dziennikarz współpracuje z radiem i telewizją. Jest częstym gościem Polskiego Radia, wielu słuchaczy do dziś wspomina jego udział w transmisjach „papieskich”.

Przez kilka lat pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego jezuitów „Przegląd Powszechny”. O. Oszajca wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Rady Wschodniej Fundacji Akcent, od 2003 r. zasiada w jury Nagrody Literackiej Nike. Za swą twórczość i działalność otrzymał wiele nagród.

Czytaj także

Człowiek czynu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2009 04:29
Mija dziesięć lat od śmierci Jerzego Grotowskiego. Decyzją UNESCO rok 2009 poświęcony jest jednemu z największych reformatorów teatru ubiegłego wieku. Zachęta już włączyła się w obchody rocznicy. Od soboty (14.02.2009) w jej przestrzeniach można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Performer”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W służbie rozpędzonego języka- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2009 13:09
W warszawskim Teatrze Dramatycznym trwa właśnie Winter of Love - Tydzień miłości, któremu towarzyszy szereg wydarzeń teatralnych, audiowizualnych i edukacyjnych skoncentrowanych wokół tematyki miłości, uczuć, erotyzmu. Kluczowym wydarzeniem będzie dzisiejsza (31.01.2009) premiera spektaklu „Fragmenty dyskursu miłosnego" w reżyserii Radosława Rychcika. Na naszych czytelników czekają podwójne zaproszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 21:00
"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek. Zapraszamy do wysłuchania przedostatniego słuchowiska konkursowego Polskiego Radia.
rozwiń zwiń