Jan Warenycia - "Śmierć w uzdrowisku" z cyklu "Wrębiak i Malina"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2008 13:30
Komisarz Leon Wrębiak (Wojciech Wysocki) i podkomisarz Zdzisław Malina (Marcin Przybylski) przebywają w ekskluzywnym SPA nad Bałtykiem. Jednak nie przyjechali tu wypoczywać, ale zostali oddelegowani przez szefa do wyjaśnienia tajemniczej śmierci znanego profesora ekonomii, Mariana Flisa.

"Śmierć w uzdrowisku" z cyklu "Wrębiak i Malina"

Autor: Jan Warenycia

Reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja: Ewa Szałkowska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:
Wojciech Wysocki (Wrębiak)
Marcin Przybylski (Malina)
Adam Ferency (Dyrektor Frontczak)
Agnieszka Judycka (Panna Krysia)
Maciej Szary (Aspirant Rzewuski)

Profesor Flis kilka razy do roku przyjeżdżał do ośrodka, który prowadził jego przyjaciel, dyrektor Frontczak (Adam Ferency). Wrębiak i Malina prowadzą (mało...) intensywne śledztwo, któremu towarzyszy ogromna ochota na wypoczynek i flirt z panną Krysią, pokojówką z ośrodka (Agnieszka Judycka).

I – podobnie jak w poprzednich odcinkach cyklu – przypadek z odrobiną policyjnej rutyny zadecydują o powodzeniu ich śledztwa...

Czytaj także

Krzysztof Kuczkowski - Opowieść o Truposzu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2008 13:30
„Opowieść o Truposzu” to inspirowana filmem Jima Jarmuscha ballada poetycko-muzyczna. Autor słuchowiska jest redaktorem sopockiego dwumiesięcznika literackiego „Topos”, który w maju 2008 roku obchodzi swój jubileusz – setne wydanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Górzański - "Prawy brzeg"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2008 13:30
Każdy poeta ma swój kraj lat dziecinnych, który jest "piękny i czysty jak pierwsze kochanie". Dla Jerzego Górzańskiego to warszawska Praga, niedoceniany "prawy brzeg", który w wyobraźni poety stanowi centrum świata, kosmiczny axis mundi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Budrecki - "Powroty"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2008 13:30
Słuchowisko według nieznanych wcześniej opowiadań Lecha Budreckiego. To historia Andrzeja, skazanego wczasach stalinowskich na "czapę" za swoją działalność w podziemiu niepodległościowym...
rozwiń zwiń