Dariusz Wilczak - Chwilowa utrata przytomności

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2009 13:30
„Chwilowa utrata przytomności” to debiut dramaturgiczny wybitnego reportażysty średniego pokolenia, Dariusza Wilczaka. Wykorzystując nieznane dokumenty z marca 1968 roku, autor przedstawia sytuację w Ludowym Wojsku Polskim, z którego brutalnie wyrzucno oficerów żydowskiego pochodzenia.

Chwilowa utrata przytomności

Autor: Dariusz Wilczak
Reżyseria: Andrzej Piszczatowski
Realizacja: Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne: Maciej Kubera
Obsada: Wojciech Pszoniak, Aleksander Bednarz, Marek Obertyn, Ewa Wawrzoń

Historia pułkownika Leibnickiego, zmuszonego wraz z rodziną do emigracji, powraca po latach do uczestnika marcowych wydarzeń.

Czytaj także

Świat w obiektywie kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2008 09:14
Na tę wystawę musieliśmy się kiedyś doczekać. Po kilku latach zbierania materiałów udało się - zapomniane, polskie fotografki zostały odkryte na nowo. Wszystko to dzięki wystawie "Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku", którą do 18 maja oglądać można w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ota Pavel - Bieg przez Pragę

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2009 13:30
Historia literatury zna przypadki, kiedy autor jednej książki, jednego dzieła zyskuje sławę i pozostaje w świadomości czytelniczej nie tylko własnego kraju, ale zdobywa rozgłos międzynarodowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Truman Capote „Piękne dziecko”

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 19:05
Słuchowisko jest adaptacją sztuki Trumana Capote, amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego, autora scenariusza kultowego „Śniadania u Tiffany’ego”.
rozwiń zwiń