STEFAN ZWEIG - "24 GODZINY Z ŻYCIA KOBIETY"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2009 13:30
Słuchowisko wg opowiadania Stefana Zweiga to opowieść o sześćdziesięcioletniej kobiecie, Pani C., która na skutek towarzyskiego skandalu, spowodowanego ucieczką zamężnej kobiety z młodym mężczyzną...

STEFAN ZWEIG - "24 GODZINY Z ŻYCIA KOBIETY"

przekład Maria Wisłowska, reżyseria Henryk Rozen

Obsada: Grażyna Barszczewska, Damian Damięcki, Marcin Przybylski, Olgierd Łukaszewicz, Justyna Kulczycka, Henryk Rozen

Słuchowisko wg opowiadania Stefana Zweiga to opowieść o sześćdziesięcioletniej kobiecie, Pani C., która na skutek towarzyskiego skandalu, spowodowanego ucieczką zamężnej kobiety z młodym mężczyzną, przypomina sobie historię sprzed 20 lat. Postanawia opowiedzieć o 24 godzinach ze swojego życia, które na zawsze ją zmieniły.

Dwadzieścia lat wcześniej, tuż po śmierci swojego męża, poznała w kasynie młodego Polaka, nałogowego hazardzistę. Spędziła z nim noc, właściwie nic o nim nie wiedząc. Mężczyzna wyznał jej tylko, że przegrał wszystko, co miał, z zamiłowania do hazardu okradł nawet własną rodzinę. W zamian za obietnicę, że już nigdy więcej nie przekroczy progu kasyna, Pani C. wręczyła mu potrzebną sumę pieniędzy. Spłaciwszy długi, miał rozpocząć nowe życie. Ale jeszcze tego samego wieczoru Pani C. ponownie spotkała go przy zielonym stoliku. Upokorzona publicznie, zdruzgotana, nawet po wielu latach nie zdołała jednak o nim zapomnieć. W roli Pani C. - Grażyna Barszczewska. Scenariusz przygotował Wacław Tkaczuk.

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Zbigniew Herbert "Lalek"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2009 15:57
W sobotni wieczór w audycji z cyklu Dramat w Teatrze Wyobraźni słuchowisko oparte na dramacie Zbigniewa Herberta "Lalek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść w Teatrze Wyobraźni: Edgar Hilsenrath "Nazista i fryzjer"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2009 12:57
W audycji Powieść w Teatrze Wyobraźni adaptacja prozy Edgar'a Hilsenrath'a pod tytułem "Nazista i fryzjer".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kuczkowski - Opowieść o Truposzu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2009 13:30
„Opowieść o Truposzu” to inspirowana filmem Jima Jarmuscha ballada poetycko-muzyczna. Autor słuchowiska jest redaktorem sopockiego dwumiesięcznika literackiego „Topos”...
rozwiń zwiń