X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pensjonat, Piotr Mańk, reż. Darek Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 15:00
Dziś, kolejne konkursowe słuchowisko - "Pensjonat", autorstwa Piotra Mańka, w reżyserii Darka Błaszczyka. - "Pensjonat" powstał z nie zrealizowanego scenariusza filmowego...
Audio

 ...pod tytułem "Dom Wesołej Starości" i nosi piętno tamtego projektu. - Reżyserowi zależało na tym, by za pomocą środków radiowych stworzyć rodzaj s p e k t a k l u. - Te środki to - oczywiście -  muzyka napisana przez Andrzeja Izdebskiego oraz dźwięk zrealizowany przez Tomasza Perkowskiego. I - w efekcie powstało słuchowisko "wizyjne", zarazem afabularne. - Ciekawe - zapewne - doświadczenie dla słuchacza. - Po nadaniu słuchowiska - krótka rozmowa z autorem i reżyserem. - Słuchowisko trwa - 47'. 

Pensjonat, Piotr Mańk, reż. Darek Błaszczyk 15.00 - 16.00

„Pensjonat” jest historią młodego architekta, który pewnego dnia budzi się, 40 lat starszy i zupełnie nie pamięta swojego przeżytego życia. Rozpaczliwie stara się, wrócić do swojego czasu, tyle, że im bardziej się stara, tym bardziej nie wiadomo, który czas jest naprawdę,  realny i co to w ogóle znaczy.
 - W słuchowisku wystąpili: Łukasz Garlicki, Lech Łotocki, Ewa Szykulska, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Irena Kownas, Olga Frycz, Zdzisław Wardejn, Marian Opania, Jan Prochyra oraz Patryk Burzycki i Szymon Pelkowski ( dzieci ).

-  Jutro autor i reżyser będą gośćmi spotkania w Klubie Festiwalowym Nowe Słuchowiska 2009 czyli w specjalnym wydaniu RBK o 14.00. ( patrz - strona RBK )

-  Kolejnym słuchowiskiem prezentowanym na naszym festiwalu będzie "Nawigacja Nocą" Zyty Rudzkiej i Małgorzaty Bogajewskiej - jutro, 19.00.

- Zapraszamy: Pr III, Teatr Polskiego Radia i Agencja Dramatu.

- Zorganizowanie festiwalu było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Dziękujemy.

- Współtwórcy festiwalu czekają na Państwa opinie: andrzej.brzoska@polskieradio.pl; krzysztof.sielicki@polskieradio.pl; barbara.marcinik@polskieradio.pl

Czytaj także

Świat w obiektywie kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2008 09:14
Na tę wystawę musieliśmy się kiedyś doczekać. Po kilku latach zbierania materiałów udało się - zapomniane, polskie fotografki zostały odkryte na nowo. Wszystko to dzięki wystawie "Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku", którą do 18 maja oglądać można w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacki w podróży

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 08:00
Z okazji 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowano wystawę "Juliusz Słowacki w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń