Pensjonat, Piotr Mańk, reż. Darek Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 15:00
Dziś, kolejne konkursowe słuchowisko - "Pensjonat", autorstwa Piotra Mańka, w reżyserii Darka Błaszczyka. - "Pensjonat" powstał z nie zrealizowanego scenariusza filmowego...

 ...pod tytułem "Dom Wesołej Starości" i nosi piętno tamtego projektu. - Reżyserowi zależało na tym, by za pomocą środków radiowych stworzyć rodzaj s p e k t a k l u. - Te środki to - oczywiście -  muzyka napisana przez Andrzeja Izdebskiego oraz dźwięk zrealizowany przez Tomasza Perkowskiego. I - w efekcie powstało słuchowisko "wizyjne", zarazem afabularne. - Ciekawe - zapewne - doświadczenie dla słuchacza. - Po nadaniu słuchowiska - krótka rozmowa z autorem i reżyserem. - Słuchowisko trwa - 47'. 

Pensjonat, Piotr Mańk, reż. Darek Błaszczyk 15.00 - 16.00

„Pensjonat” jest historią młodego architekta, który pewnego dnia budzi się, 40 lat starszy i zupełnie nie pamięta swojego przeżytego życia. Rozpaczliwie stara się, wrócić do swojego czasu, tyle, że im bardziej się stara, tym bardziej nie wiadomo, który czas jest naprawdę,  realny i co to w ogóle znaczy.
 - W słuchowisku wystąpili: Łukasz Garlicki, Lech Łotocki, Ewa Szykulska, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Irena Kownas, Olga Frycz, Zdzisław Wardejn, Marian Opania, Jan Prochyra oraz Patryk Burzycki i Szymon Pelkowski ( dzieci ).

-  Jutro autor i reżyser będą gośćmi spotkania w Klubie Festiwalowym Nowe Słuchowiska 2009 czyli w specjalnym wydaniu RBK o 14.00. ( patrz - strona RBK )

-  Kolejnym słuchowiskiem prezentowanym na naszym festiwalu będzie "Nawigacja Nocą" Zyty Rudzkiej i Małgorzaty Bogajewskiej - jutro, 19.00.

- Zapraszamy: Pr III, Teatr Polskiego Radia i Agencja Dramatu.

- Zorganizowanie festiwalu było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Dziękujemy.

- Współtwórcy festiwalu czekają na Państwa opinie: andrzej.brzoska@polskieradio.pl; krzysztof.sielicki@polskieradio.pl; barbara.marcinik@polskieradio.pl

Czytaj także

Świat w obiektywie kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2008 09:14
Na tę wystawę musieliśmy się kiedyś doczekać. Po kilku latach zbierania materiałów udało się - zapomniane, polskie fotografki zostały odkryte na nowo. Wszystko to dzięki wystawie "Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku", którą do 18 maja oglądać można w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacki w podróży

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 08:00
Z okazji 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowano wystawę "Juliusz Słowacki w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń