Słuchowisko "Mojżesz REMIX" – ponownie w Trójce. ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 11:00
Na Scenie Teatralnej Trójki przypominamy dziś sztukę, w której Mojżesz rozmawia ze swoim bratem – Aaronem. Występują: Andrzej Chyra i Mirosław Zbrojewicz. Z tematem biblijnym zmierzył się Tomasz Man – jeden z najczęściej piszących autorów dla Sceny Teatralnej Trójki. 
.
.Foto: Grzegorz Lipiński

TU MOŻESZ POSŁUCHAĆ. KLIKNIJ

Tomasz Man zrealizował słuchowisko, będące rodzajem "przepisania" Księgi Starego Testamentu, opowiadającej historię "założyciela religii monoteistycznej", burząc jednocześnie stereotypową wizję jej głównego bohatera. Stajemy się świadkami trzech etapów z życia obu braci, co oznacza, że obaj aktorzy musieli "zagrać" upływ czasu, a Mojżesz ukazuje się nam nie tylko jako przywódca/prorok, ale także jako… człowiek, któremu nieobce są ludzkie udręki.

W słuchowisku usłyszymy Andrzeja Chyrę w roli Mojżesza oraz Mirosława Zbrojewicza w roli Aarona. Muzycznie, dźwiękowo opracował owe dialogi braci, często współtworzący wraz z Tomaszem Manem, muzyk-eksperymentator – Marek Otwinowski.

Tomasz Man i Marek Otwinowski postanowili zaryzykować – gdyż nie jest to chwyt stosowany w radiu – i pokazać, jak powstaje słuchowisko, czyli mamy wrażenie, że bierzemy udział w próbie jedynie. To może drażnić, ale głos reżysera przez intercom będzie co jakiś czas pojawiał się, sygnalizując konieczność powtórki.

Przed emisją słuchowiska będziemy mieli szansę posłuchać rozmowy z jego autorem i reżyserem. To m.in. dzięki wpadającemu na coraz to nowe koncepty Tomaszowi Manowi, na naszej scenie pojawiają się klasyczne historie/tematy, filtrowane przez popkulturę. I tak Trójka, mająca w swoim kodzie genetycznym popkulturę właśnie (rock), proponuje jej dialog z kulturą wysoką (na gruncie teatru), stąd u nas: remake, reaktywacja oraz remix.

Zapraszamy, 

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.


***

Tomasz Man "Mojżesz REMIX" – premiera: 12 sierpnia 2018; powtórka: 5 kwietnia 2020, godz. 20.05

Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska

Muzyka: Marek Otwinowski


Występują:

Andrzej Chyra – Mojżesz

Mirosław Zbrojewicz – Aaron

Czas trwania: 42'