"Szepty rzeki" na STT

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 16:00
Pierwsze w lutym 2021 słuchowisko na "Scenie Teatralnej Trójki" powstało w wyjątkowych okolicznościach. Upamiętniono nim 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski.
Barki na Brdzie w Bydgoszczy
Barki na Brdzie w Bydgoszczy Foto: szeptyrzeki.pl

Posłuchaj słuchowiska TUTAJ

Pomysł narodził się oczywiście w tym mieście i  producent słuchowiska  – Paweł Kranc – opowie o nim przed prezentacją  naszej powtórki, gdyż premiera odbyła się w ubiegłym roku (2.12.) w I Programie Polskiego Radia. Było ono nadane również w Radiu PiK (Radiu Pomorza i Kujaw). Ważna w tym  słuchowisku jest muzyka, napisana przez słynnego kompozytora, dyrygenta oraz pedagoga – Piotra Salabera. I jego także będziemy mieli okazję posłuchać.

Szczegółowy opis historii powstania "Szeptów rzeki" znajdziemy tutaj. Prosimy zwrócić uwagę na film, który promuje tę nietypową produkcję, a jest on … niemy.

"Szepty rzeki" na STT – za kulisami/Piotr Piorun


Zapraszamy, ciekawi Państwa reakcji:

Barbara Marcinik i Jakub Sadowski – wydawca

***

Maja Margasińska i Wawrzyniec Kostrzewski – "Szepty rzeki"  na motywach sztuki "Fyrtel" Agaty Kowalczyk – 7.02.21., 20.05.

 

Reżyseria – Wawrzyniec Kostrzewski

Muzyka – Piotr Salaber

Realizacja dźwięku – Maciej Kubera

Produkcja – Paweł Kranc

 

Zdjęcia ze studia Teatru PR – Piotr Piorun, Program I PR

 

Występują:

Dominika Kluźniak  Hila

Olga Sarzyńska – Maria

Przemysław Stippa – Jan

Grzegorz Pawlak – Strażnik

Krzysztof Szczepaniak, Szymon Kuśmider – Celnicy

 

Czas trwania – 47’27”


(tekst  – Barbara Marcinik)

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

Pierwsza "Podróż na Księżyc" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 14:00
"Podróż na Księżyc" na "Scenie Teatralnej Trójki" zaprezentujemy po raz pierwszy, choć swoją premierę miała w Programie 2 Polskiego Radia w 2014 roku. Słuchowisko w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz rok później otrzymało Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Radio Wolna Europa". Losy ludzi, losy radia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 20:03
W czwartą niedzielę stycznia przypomnieliśmy słuchowisko Edwarda Dewereńskiego pod tytułem "Radio Wolna Europa". Premiera sztuki uhonorowanej III Nagrodą w Konkursie "Nasłuchiwanie. Niepodległość" odbyła się 25 listopada 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Isola znaczy wyspa

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 21:15
Kiedy wiosną 2020 roku w sposób szczególny doświadczana była "kolebka kultury śródziemnomorskiej" i kiedy naiwnie łudziliśmy się, że istnieją na mapie świata miejsca bezpieczne, więc ewentualnie będzie dokąd uciekać, powstał pomysł, by ten rok zakończyć symbolicznie sztuką na temat "wyspy szczęśliwej". Stało się jednak inaczej. Włoska "isola" okazała się symbolem nieidyllicznego stanu, który trwa, mimo że ponury rok 2020 zakończył się już.
rozwiń zwiń