Piotr Cieplak i SzaZa w debiutanckim monodramie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 10:14
Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki" zaczynamy podwójnym, a nawet potrójnym debiutem. O tym, jak doszło do powstania tego nietypowego słuchowiska, opowie sam twórca podczas rozmowy je poprzedzającej. Zapraszamy o godz. 21.05.
Piotr Cieplak w Teatrze Polskiego Radia
Piotr Cieplak w Teatrze Polskiego RadiaFoto: PR/M. Borawska


Reżyser teatralny (nagrodzony m.in. na Festiwalu Dwa Teatry) – Piotr Cieplak napisał tekst pod tytułem "O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii" (debiut pisarski). I wykona go (debiut wykonawczy jako słuchowisko), poniekąd reżyserując siebie samego. To bardzo rzadki przypadek.

Rzadko też Teatr Polskiego Radia sięga po formę monodramu, a jest to rodzaj monodramu z improwizacjami muzycznymi duetu SzaZa  – czyli Pawła Szamburskiego (klarnety amplifikowane, głos) oraz Patryka Zakrockiego (skrzypce, altówka, mbira amplifikowana) - dwóch niezwykle aktywnych animatorów muzyki improwizowanej.
Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska, który opowiedział nam o tym wyzwaniu - zobacz wideo z rozmowy.


O tym, jak doszło do powstania tego nietypowego słuchowiska, opowie sam twórca podczas rozmowy je poprzedzającej. Zapraszamy w niedzielę, 2 września, o godz. 21.05.

Teatr Polskiego Radia, Barbara Marcinik oraz Wojciech Dorosz.


/

"O niewiedzy w praktyce, czyli rowerem do Portugalii" to niezwykle osobista opowieść, to wyzwanie, to miłość, to także zwątpienie i niepewność. Odczytane na żywo fragmenty książki, udźwiękowione przez duet muzyczny SzaZa, to swoisty spektakl, performance, który przekracza granice koncertu czy odczytu.

Spotkanie Cieplaka oraz muzyków nie jest przypadkowe. Jest podyktowane głęboką przyjaźnią i wieloletnią współpracą artystyczną, dzięki której reżyser oraz muzycy rozumieją się bez słów, i razem mogą jechać, na jednym rowerze do Portugalii.

A "żeby dojechać z warszawskich Kabat do Lizbony, trzeba ciąć na Piaseczno, potem przez Jazgarzew i dalej, prosto na Grójec"...

Na "Scenę teatralną Trójki" zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 21.05.

Czytaj także

Słynny reżyser sam na rowerze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 10:08
Wyjeżdża zwykle co roku, w wakacje, na 2-3 tygodnie. Najdłuższą z podróży była ta z Warszawy do Lizbony. Dlaczego organizuje te samotne wyprawy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poważny-niepoważny Jerzy Pilch ma 60 lat!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 15:29
"Ktokolwiek nazwie mnie poważnym człowiekiem, natychmiast strzelę go w - bardzo panie przepraszam - mordę. Tyle, żadnego tra la la, nawet z okazji urodzin, koniec" - napisał Jerzy Pilch w swoim "Dzienniku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 09:55
Aż dwie premiery w miesiącu! Na razie planujemy osiem - do końca roku. Zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 21.05.
rozwiń zwiń