"Historia pewnej miłości" z Andrzejem Chyrą

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 08:58
Tomasz Man w najnowszej realizacji słuchowiskowej powraca do skomplikowanych relacji miłosnych między dwojgiem ludzi. W ich role wejdą Sandra Korzeniak i Andrzej Chyra. Na "Scenę teatralną Trójki" zapraszamy w niedzielny wieczór.
Audio
  • Barbara Marcinik zaprasza na "Scenę teatralną Trójki" i "Magazyn Bardzo Kulturalny"
Od lewej: Sandra Korzeniak, Andrzej Chyra i Tomasz Man
Od lewej: Sandra Korzeniak, Andrzej Chyra i Tomasz Man Foto: Fot: K. Sielicki

Poznają się oni w nietypowych okolicznościach. Wkrótce wiedzą już, że nie mogą żyć osobno. Ale z czasem coraz bardziej się od siebie oddalają, raniąc się wzajemnie.
Man dramaturgię tej opowieści buduje za pomocą pozornego dialogu. W gruncie rzeczy bohaterowie wypowiadają się jednak w monologach, które składają się na obraz tego związku. W warstwie dźwiękowej, dzięki współpracy z kompozytorem Piotrem Mossem i realizatorem akustycznym Andrzejem Brzoską, Man przechodzi od harmonii, wyrażonej przez ciszę, do obezwładniającego chaosu, który obrazuje rozpad i rozpacz.

Autor i reżyser:
Tomasz Man

Realizator:
Andrzej Brzoska

Autor muzyki:
Piotr Moss

Obsada:
Sandra Korzeniak (Ona), Andrzej Chyra (On)
Zapraszamy w niedzielę o godz. 21.05. Przed słuchowiskiem spotkanie z Tomaszem Manem, autorem i reżyserem oraz z Piotrem Mossem, kompozytorem.

Czytaj także

Chyra: ufam reżyserom-łobuzom

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:13
- Coś człowiek czuje w drugim człowieku, gdy z nim rozmawia i myśli sobie "Aha, ten facet gada z sensem. Wydaje się, że ma interesujący pomysł, więc czemu nie?" - mówi Andrzej Chyra o swoich relacjach z reżyserami w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra: reżyserowanie mnie podnieca

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 13:11
Aktor zwierzał się w "Sygnałach dnia" w Jedynce ze swoich reżyserskich postępów.
rozwiń zwiń