X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marlon Brando tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 16:00
Nostalgiczna farsa, z elementami romansu i kryminału, w gwiazdorskiej obsadzie. Tej premiery na Scenie Teatralnej Trójki nie można przegapić!
Audio
Magdalena Różczka i Paweł Ciołkosz
Magdalena Różczka i Paweł CiołkoszFoto: fot. PR/W. Kusiński

"Marlon Story" to oparta na faktach biograficznych opowieść o Marlonie Brando i jego skomplikowanych relacjach z kobietami.

Trzy epizody z młodości Marlona Brando malują barwny obraz nie tyle jego prawdziwej osobowości, co zwierciadlanego odbicia tęsknot niepospolitej wyobraźni. Fantazja, czy raczej fantazje, Marlona to wyraz aspiracji, roszczeń i pretensji wobec rzeczywistości.

Zainscenizowane zdarzenia mają posmak absurdu; konia z rzędem temu, kto odgadnie, czy coś podobnego mogło mieć miejsce naprawdę, i – nawet przyjmując, że są projekcją podświadomości – czy/ile objawiają prawdy o znanym nam/nie znanym człowieku legendzie. Brando, jak każdy z nas, pozostaje zagadką. "Marlon Story" jest wariacją na temat Fikcji. Wariacją zmysłów…

W postać Marlona wcielili się Olgierd Łukaszewicz (Stary Marlon) i Grzegorz Małecki (Młody Marlon), a towarzyszyć im będą: Anna Sroka-Hryń, Magdalena Różczka, Paweł Ciołkosz, Joanna Szczepkowska, Hanna Konarowska, Natalia Rybicka, Józef Pawłowski.

Autorem i reżyserem - debiutującym w Teatrze Polskiego Radia - jest Dariusz Dunowski, z którym porozmawiam tuż przed słuchowiskiem.


Zapraszam w niedzielę tuż po 21,

Baszka Marcinik

Czytaj także

Romantyczna konwencja z przekazem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2008 07:12
Problem, który podejmuję w moim filmie wychodzi poza współczesne standardy kulurowe - mówi Maciej Żak, reżyser filmu "Rozmowy nocą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiadoma rzecz - teatr

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 14:19
Dziś 51. Międzynarodowy Dzień Teatru. Rozpoczynamy na naszych stronach cykl, w którym przypomnimy rozmowy z największymi polskimi twórcami teatralnymi. Autorką wywiadów jest znakomita dziennikarka radiowej Jedynki - Anna Retmaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 09:55
Aż dwie premiery w miesiącu! Na razie planujemy osiem - do końca roku. Zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 21.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cieplak i SzaZa w debiutanckim monodramie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 10:14
Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki" zaczynamy podwójnym, a nawet potrójnym debiutem. O tym, jak doszło do powstania tego nietypowego słuchowiska, opowie sam twórca podczas rozmowy je poprzedzającej. Zapraszamy o godz. 21.05.
rozwiń zwiń