Marlon Brando tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 16:00
Nostalgiczna farsa, z elementami romansu i kryminału, w gwiazdorskiej obsadzie. Tej premiery na Scenie Teatralnej Trójki nie można przegapić!
Audio
Magdalena Różczka i Paweł Ciołkosz
Magdalena Różczka i Paweł CiołkoszFoto: fot. PR/W. Kusiński

"Marlon Story" to oparta na faktach biograficznych opowieść o Marlonie Brando i jego skomplikowanych relacjach z kobietami.

Trzy epizody z młodości Marlona Brando malują barwny obraz nie tyle jego prawdziwej osobowości, co zwierciadlanego odbicia tęsknot niepospolitej wyobraźni. Fantazja, czy raczej fantazje, Marlona to wyraz aspiracji, roszczeń i pretensji wobec rzeczywistości.

Zainscenizowane zdarzenia mają posmak absurdu; konia z rzędem temu, kto odgadnie, czy coś podobnego mogło mieć miejsce naprawdę, i – nawet przyjmując, że są projekcją podświadomości – czy/ile objawiają prawdy o znanym nam/nie znanym człowieku legendzie. Brando, jak każdy z nas, pozostaje zagadką. "Marlon Story" jest wariacją na temat Fikcji. Wariacją zmysłów…

W postać Marlona wcielili się Olgierd Łukaszewicz (Stary Marlon) i Grzegorz Małecki (Młody Marlon), a towarzyszyć im będą: Anna Sroka-Hryń, Magdalena Różczka, Paweł Ciołkosz, Joanna Szczepkowska, Hanna Konarowska, Natalia Rybicka, Józef Pawłowski.

Autorem i reżyserem - debiutującym w Teatrze Polskiego Radia - jest Dariusz Dunowski, z którym porozmawiam tuż przed słuchowiskiem.


Zapraszam w niedzielę tuż po 21,

Baszka Marcinik

Czytaj także

Romantyczna konwencja z przekazem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2008 07:12
Problem, który podejmuję w moim filmie wychodzi poza współczesne standardy kulurowe - mówi Maciej Żak, reżyser filmu "Rozmowy nocą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiadoma rzecz - teatr

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 14:19
Dziś 51. Międzynarodowy Dzień Teatru. Rozpoczynamy na naszych stronach cykl, w którym przypomnimy rozmowy z największymi polskimi twórcami teatralnymi. Autorką wywiadów jest znakomita dziennikarka radiowej Jedynki - Anna Retmaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 09:55
Aż dwie premiery w miesiącu! Na razie planujemy osiem - do końca roku. Zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 21.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cieplak i SzaZa w debiutanckim monodramie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 10:14
Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki" zaczynamy podwójnym, a nawet potrójnym debiutem. O tym, jak doszło do powstania tego nietypowego słuchowiska, opowie sam twórca podczas rozmowy je poprzedzającej. Zapraszamy o godz. 21.05.
rozwiń zwiń