X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Warunek"na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 08:47
Na radiową adaptację znakomitej powieści Eustachego Rylskiego (w 2006 roku nominowanej do Nagrody Nike) zapraszamy w najbliższą niedzielę.
Arkadiusz Jakubik
Arkadiusz JakubikFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

"Warunek" jest historią dwóch żołnierzy armii napoleońskiej z 1812 roku - pochodzącego z arystokracji Andrzeja Rangułta i syna biednego popa Semena Hoszowskiego, którzy stają naprzeciw siebie w pojedynku, na skutek którego są zmuszeni zdezerterować z armii. To przewrotna opowieść o uzależnieniu od przemocy, honorze, patriotyzmie. Przewrotna, bo korzystająca z konwencji powieści awanturniczo-przygodowej i kostiumu historycznego.

Radiowa adaptacja Waldemara Modestowicza zachowuje tak charakterystyczne dla Eustachego Rylskiego tempo narracji, rytm wypowiedzi bohaterów. Do realizacji udało się zaprosić świetnych aktorów, którzy przeniosą słuchaczy w niecodzienny - i przecież umowny - czas wojen napoleońskich.
"Warunek"
Autor: Eustachy Rylski
Adaptator i reżyser: Waldemar Modestowicz
Realizator: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Obsada:
Arkadiusz Jakubik – Narrator, Paweł Ciołkosz – Hoszowski, Marcin Bosak – Rangułt, Marcin Przybylski – Rudzki, Sławomir Pacek – Dreszer, Piotr Bajtlik – Wolanin, Henryk Talar – Lamont, Grzegorz Kwiecień – Heltrein, Karolina Gruszka – Anna
Na "Scenę teatralną Trójki" zapraszamy w niedzielę, 4 listopada, o godz. 21.05.