Open'er Festival 2014. Rasmentalism, czyli lot z tematem symfonicznym

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:01
- Po raz pierwszy w składzie, w którym zagramy na Open'er Festival 2014, graliśmy koncert w Warszawie w studiu S-1. To był ważny koncert, przełomowy. Udało nam się to, co sobie założyliśmy, czyli lot z tematem dość mocno symfonicznym - mówi Ment, czyli Kamil - połowa duetu Rasmentalism.
Audio
  • Open'er Festival 2014. Rastamentalism, czyli lot z tematem symfonicznym (Program alternatywny/Trójka)
  • Mikołaj Ziółkowski mówi w "Programie alternatywnym" m.in. o czwartkowym koncercie Pearl Jam
Rasmentalism
RasmentalismFoto: mat. pras./ Open'er Festival

- Teraz zmierzymy się z tym wszystkim w dużo większym towarzystwie, w innych warunkach - podkreśla Ment, czyli Kamil - połowa duetu Rasmentalism. Gość audycji "Program alternatywny" opowiada, że na czwartkowym koncercie na scenę wyjdzie 11 osób. Będą smyczki, sekcja dęta i gitarzysta.

- To nie jest dla mnie pierwszy występ na Open'er Festival. Grałem tu już trzy sety dj-skie. Jednak będzie to pierwszy koncert. Jestem zachwycony, podniecony i podekscytowany, bo mamy świetną godzinę, świetną scenę w dobrym miejscu - opowiada Agnieszce Szydłowskiej.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Rasmetalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie", "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy”, ale to ten najnowszy "Za młodzi na Heroda" uczynił z nich prawdziwą sensację, nie tylko na rapowej scenie.

Wydany nakładem prawdziwej hip hopowej instytucji jaką jest Asfalt Records, natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a już teraz pojawiają się głosy, że to także jedna z przełomowych płyt dla całego gatunku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Gościem "Programu alternatywnego" był również Mikołaj Ziółkowski, który opowiedział o koncercie Pearl Jam.

"Program alternatywny" na antenie Trójki w środy i czwartki od godz. 19.00 do 21.00 prowadzi Agnieszka Szydłowska.

(mp/tj)

Czytaj także

Open'er Festival 2014: Wild Beasts, Banks i Lykke Li

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 19:42
Można powiedzieć: nareszcie jest! Lykke Li zagra na Open'er Festival 2014. W czwartek poznaliśmy też kolejnych dwóch wykonawców: Wild Beasts i Banks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scena pierwszego kontaktu, czyli Oxford Drama na Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 21:15
Oxford Drama to zespół założony na początku 2014 roku we Wrocławiu, w skład którego wchodzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Muzycy wystąpią na Scenie Dworcowej Open'er Festival, czyli na dworcu Gdynia Główna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Metronomy: udało nam się zrobić karierę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:16
- Jestem w takim miejscu, że gdybyśmy musieli to wszystko skończyć i przestałbym być muzykiem, to nie musiałbym iść do pracy w pubie, jak moi koledzy ze szkoły - mówi w "Programie alternatywnym" lider Metronomy Joseph Mount. Grupa występuje na Open'er Festival 2104.
rozwiń zwiń