Yannis Philippakis z Foals: nie chcę teraz słuchać żadnej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:30
Foals to pod wieloma względami wyjątkowy i nietypowy zespół. Na przykład podczas koncertów pozwalają się fotografować nie w trakcie pierwszych trzech utworów, jak zdecydowana większość artystów, a podczas trzech ostatnich. Dlaczego? O tym w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiada lider zespołu, Yannis Philippakis.
Audio
  • Yannis Philippakis z Foals: nie chcę teraz słuchać żadnej muzyki (Program alternatywny/Trójka)
Yannis Philippakis podczas koncertu na Opener Festival 2014
Yannis Philippakis podczas koncertu na Open'er Festival 2014Foto: Mat. pras./Open'er Festival/M. Murawski

- Zdjęcia wyglądają dużo bardziej cool, gdy widać po zespole zmęczenie i trochę potu na twarzach - przyznaje wokalista Foals. - Poza tym, na koniec jest ci już obojętne, czy ktoś ci robi zdjęcie, nie zauważasz fotografów i nie pozujesz sztucznie.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Foals zgromadził na koncercie Open’er Festival 2014 ogromne rzesze fanów. Wielu z nich nie tylko słucha muzyki zespołu, ale i wygląda jak np. Yannis, który ma charakterystyczną fryzurę i styl ubierania się.

Na pytanie, czy to może być czasem przerażające stanąć oko w oko z kimś, kto tak mocno się na nas wzoruje, Philippakis powiedział, że teoretycznie to może być problemem artysty, ale raczej pokroju Jacka White’a, a nie członków Foals. - Dla nas to nie jest problemem. Lubimy tych, którzy nas lubią i to jest oczywiste. Dlatego też w ogóle mi nie przeszkadza, gdy spotykam kogoś, kto próbuje wyglądać tak jak ja - powiedział wokalista. Powoli dobiega końca długa trasa koncertowa Foals. Yannis chce się teraz skupić na odpoczynku, a najlepszym miejscem na wakacje jest dom ojca w Grecji.  - Chcę dotknąć teraz prawdziwego życia, najeść się oliwek i fig, pójść na ryby i robić te wszystkie rzeczy, które lubię. Nie chcę teraz słuchać absolutnie żadnej muzyki, jestem zmęczony. Gdybym miał coś nowego nagrać, to chyba nie byłoby nic dobrego - wyznał muzyk.

Agnieszka
Agnieszka Szydłowska i Yannis Philippakis (fot. A. Obszańska)

 

Na koniec dodał jednak, że myśli o nowym materiale na płytę. Powstało już nawet kilka piosenek. Co Philippakis obiecał słuchaczom Trójki na koniec rozmowy z Agnieszką Szydłowską? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu wyemitowanego w trakcie "Programu alternatywnego”.

"Program alternatywny" na antenie Trójki w środy i czwartki od godz. 19.00 do 21.00 prowadzi Agnieszka Szydłowska.

(fbi, ei)

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Bardzo energetyczny koncert Pearl Jam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 14:39
Wydarzeniem drugiego dnia Open'er Festival 2014 był występ grupy Pearl Jam. Zespół zagrał ponad 2-godzinny koncert. - Było kilka utworów, których mogą nam zazdrościć ci fani, których na festiwalu zabrakło - mówili w audycji "Fest Program" wielbiciele zespołu. Rozmawiała z nimi Agnieszka Szydłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Jack White: nie ma dni, w których nie zajmuję się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 14:57
- Zawsze się cieszę przyjeżdżając do Polski, planowałem tym razem być tu z całą rodziną. Chciałem po festiwalu zrobić sobie kilka dni wolnego i z najbliższymi cieszyć się z pobytu w Polsce. Tak się nie stało, ale z całą pewnością tu wrócę - mówił w audycji "Radiowy Dom Kultury" Jack White, jedna z gwiazd tegorocznej edycji Open'er Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Foals. Posłuchaj koncertu z Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 15:50
Na brytyjskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 2007 roku. Już rok później wydali entuzjastycznie przyjęty album "Antidotes”. Ich kolejne wydawnictwa spotkały się z równie gorącym przyjęciem, krytycy pisali o "genialnych płytach". Zapraszamy na retransmisję koncertu Foals, który odbył się 4 lipca na Open'er Festival!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wild Beasts: oswoiliśmy koncertowe demony

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:28
- Zawstydzenie, złość, frustracja, potrzeba znalezienia najlepszej formy wyrażania siebie - to wszystko nadal mamy tak silne, jak na początku. Choć oczywiście jesteśmy na wyższym poziomie rzemiosła i swoje narzędzia znamy zdecydowanie lepiej - mówi w Trójce Hayden Thorpe, lider grupy Wild Beasts.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska o Open'erze: mój festiwal

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 20:40
A także Wasz :) Każdy inny, poniżej kilka przykładów!
rozwiń zwiń