Point Of No Return

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:23
Jamie Stewart zaprasza na dzisiejszy koncert Xiu Xiu, a Mary Komasa opowiada o sobie i swojej muzyce!
Mary Komasa  FB
Mary Komasa / FBFoto: mat.wydawcy

W tym tygodniu spotykamy się tylko raz w "Programie alternatywnym", zrobiłam więc dużo aby było to spotkanie wyjątkowe :)

Po pierwsze - na krótko - odwiedzi nas Jamie Stewart - z zespołu (jako jedyny zawsze i od zawsze) Xiu Xiu. Dziś wieczorem (godz. 22) koncert Xiu Xiu w Cafe Kulturalna! Fanom nie muszę tłumaczyć, dlaczego warto, "niefanów" być może przekona "nowy bohater piosenki i odkrywania dusz", jak miał o Stewarcie powiedzieć Michael Gira. Mam zaproszenia na koncert!

Spotkamy się także z Mary Komasą. Od tak dawna podsłuchuję, co robi, słyszę jakieś fragmenty, urywki... Jaakieś dwa lata temu "I bugged your brain" było piosenką dnia w naszej stacji. Aż trudno zrozumieć, że nadal nie wydała płyty! Debiut został oficjalnie zapowiedziany, początek 2015! Na moim biurku leży jednak płyta z kilkoma utworami - będziemy z niej grać!!! Zapraszam zatem na spotkanie z Mary - dziś, po godz. 20!

Na FB 24/7

do usłyszenia!

Agnieszka Szydłowska

30.10.14

ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKET- storms

THURSTON MOORE - the best day

XIU XIU- W.T.F

XIU XIU- this too shall pass away

PABLOPAVO- Carlos

REBEKA - breath

ARIEL PINK - black ballerina

TARWATER- the tape

TRICKY ft. TIRZAH- sun down

20-21

MARY KOMASA- city of my dreams

MARY KOMASA- come

MARY KOMASA- point of no return

MARY KOMASA- oh, lord

MARY KOMASA- farewell

Czytaj także

Yannis Philippakis z Foals: nie chcę teraz słuchać żadnej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:30
Foals to pod wieloma względami wyjątkowy i nietypowy zespół. Na przykład podczas koncertów pozwalają się fotografować nie w trakcie pierwszych trzech utworów, jak zdecydowana większość artystów, a podczas trzech ostatnich. Dlaczego? O tym w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiada lider zespołu, Yannis Philippakis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gentleman o "W drodze do Jah": to nie jest Jamajka z folderów reklamowych

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 12:47
"W drodze do Jah" to muzyczny dokument, w którym pochwała życia, optymizm i energia mieszają się z prawdziwymi obrazami Jamajki. I - co podkreślał w Trójce jeden z głównych bohaterów - jak w prawdziwej drodze, nie brakuje w nim przemocy i chwil grozy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: "Tylko" to płyta dosyć "brudna"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 12:04
- Sporo rzeczy tu szumi, stuka i skwierczy. Praktycznie nie ma normalnej perkusji i basu. Razem z Olkiem dużo tupaliśmy, klaskaliśmy, uderzaliśmy w dziwne przedmioty - opowiada Pablopavo. Jego nowa płyta zatytułowana "Tylko" ukazuje się 25 października.
rozwiń zwiń