X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Artura Rojka. "Marzenia się spełniają, jeśli się w nie wierzy"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 02:14
- Nagrać solową płytę, zrobić swój festiwal - to wszystko było związane z moimi marzeniami. Na początku brzmiało to abstrakcyjnie, a potem okazało się, że da się to zrealizować, o ile się w to silnie wierzy - mówi Artur Rojek.
Audio
  • Artur Rojek podsumowuje miniony rok (Program alternatywny/ Trójka)
Artur Rojek w studiu Trójki
Artur Rojek w studiu TrójkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W Plebiscycie 2014 roku Artur Rojek odniósł potrójne zwycięstwo, w kategoriach: Płyta Roku 2014, Piosenka Roku 2014 i Wydarzenie Roku 2014. - Bardzo wam dziękuję za oddane głosy, to był przełomowy dla mnie rok w związku z wydaniem pierwszej solowej płyty. W zasadzie nie wiadomo było, jak to się potoczy, dobrze czy źle, po 20 latach bycia kojarzonym z czymś zupełnie innym - mówi wokalista.
Artur Rojek przyznaje, że na pierwszych solowych koncertach publiczność obserwowała i słuchała w skupieniu, a na kolejnych zaczęła śpiewać, a nawet płakać. - To było bardzo poruszające, po raz pierwszy poczułem, że oni się z tym mocno identyfikują i wielu z nich to wzrusza. Jak sobie potem pomyślałem, że do czegoś takiego dochodzi, to sam zacząłem się wzruszać - opowiada muzyk.
Kompozytor potwierdza, że w Polsce istnieje podział na scenę alternatywną oraz komercyjną. Jemu udaje się dobrze funkcjonować w obu tych światach, pomimo znaczących różnic między nimi. - Nie wiem, z czego to wynika. Ja po prostu lubię piosenki i melodie - komentuje lapidarnie Artur Rojek.
***

Tytuł audycji: Program alternatywny

Prowadziła: Agnieszka Szydłowska

Gość: Artur Rojek (kompozytor, muzyk, wokalista)

Data emisji: 15.01.2015

Godzina emisji: 19.07

(sm/fbi)

Czytaj także

Artur Rojek "Syreny"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 04:00
Piosenka promuje solowy album Artura Rojka, nad którym patronat objęła Trójka. Płyta zatytułowana "Składam się z ciągłych powtórzeń" miała premierę w kwietniu tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek "Czas, który pozostał"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 04:00
Kolejny singiel z debiutanckiej płyty Artura Rojka. Powtórzy sukces "Syren", które bardzo długo królowały na "Liście Przebojów Programu Trzeciego"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrójne zwycięstwo Artura Rojka!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 14:12
W ośmioletniej historii muzycznych podsumowań w "Programie alternatywnym" nie było takiej sytuacji. W każdej z trzech kategorii zwyciężył ten sam, wyjątkowy artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek i pierwsze ogłoszenia OFF Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 14:49
Za nami pierwsza w tym roku wizyta Artura Rojka. Muzyk ujawnił pierwszą grupę artystów, którzy przyjadą w sierpniu do Katowic.
rozwiń zwiń