X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jonny Greenwood: awangarda pod chmurką

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 09:45
- Polska kojarzy mi się z podejmowaniem artystycznych wyzwań, doprowadzeniem do pięknego finału karkołomnych pomysłów - mówi Jonny Greenwood w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.
Audio
  • Jonny Greenwood: awangarda pod chmurką (Program alternatywny/Trójka)
Jonny Greenwood podczas występu na Opener Festival 2013
Jonny Greenwood podczas występu na Open'er Festival 2013Foto: PAP/Adam Warżawa

Jonny Greenwood to już stały gość gdyńskiego Open'era. Trzy lata temu można było usłyszeć jego utwory w wykonaniu orkiestry AUKSO pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, rok później już osobiście zaprezentował "Electric Counterpoint" Steve'a Reicha. Teraz przyjechał z muzykami London Contemporary Orchestra, by wykonać program, na który złożyły się fragmenty autorskich kompozycji powstałych na potrzeby filmów "Aż poleje się krew", "Mistrz" i "Norwegian Wood" oraz prace klasyków muzyki współczesnej: Philipa Glassa, Michaela Gordona oraz Xenakisa.

W rozmowie z Agnieszką Szydłowską artysta mówi o ograniczeniach związanych z pisaniem muzyki filmowej i współpracy z Paulem Thomasem Andersonem. Odpowiada też na pytanie, czy chciałby zostać dyrygentem i czy jego praca nie doprowadzi przypadkiem do nagrania płyty "Radiohead: symfonicznie".

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Data emisji: 9.07.2015
Godzina emisji19.05

mk/iwo

Czytaj także

Open'er 2015: muzyka, słowo i pomoc

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 14:48
Podczas tegorocznej edycji gdyńskiego festiwalu można posłuchać muzyki, ale także wziąć udział w oryginalnej zabawie słowem i pomóc poszkodowanym Nepalczykom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Faithless: najważniejsza jest miłość do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 21:00
Wywiadów nie było w planach, ale Trójce – jak jedynemu polskiemu medium – udało się porozmawiać z grupą Faithless, gwiazdą tegorocznego Open'era.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er 2015: edycja przełomowa pokoleniowo

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 18:14
- Festiwal w tym roku podjął decyzję "ucieczki do przodu", spojrzenia na to, co interesuje młodych ludzi. Pojawiło się na nim wielu wykonawców ważnych dla dwudziestolatków - mówi Agnieszka Szydłowska, podsumowując kończącą się imprezę.
rozwiń zwiń