Open'er 2016. Znamy kolejnych wykonawców

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 19:56
Do grona artystów, którzy w tym roku wystąpią w Gdyni, dołączają: At The Drive-In, The Last Shadow Puppets i LCD Soundsystem. Przyjazd tych artystów do Polski ogłosił w Trójce Mikołaj Ziółkowski.
Audio
  • At The Drive-In, The Last Shadow Puppets i LCD Soundsystem na Open'er Festival 2016 (Program alternatywny/Trójka)
The Last Shadow Puppets
The Last Shadow PuppetsFoto: mat. promocyjne/Zackery Michael

Kiedy blisko pięć lat temu oglądaliśmy transmisję pożegnalnego koncertu LCD Soundsystem z Madison Square Garden, byliśmy dalecy od pozytywnego myślenia, że jeszcze kiedyś będziemy mogli napisać "LCD Soundsystem na Open'erze!". A jednak! Pojawiające się od połowy ubiegłego roku plotki stają się faktem - jedna z najbardziej wpływowych grup pierwszej dekady XXI wieku powraca. I to nie tylko serią koncertów na najważniejszych światowych festiwalach, ale przede wszystkim z nowym albumem.

The Last Shadow Puppets, czyli projekt Alexa Turnera, Milesa Kane'a i Jamesa Forda wraca dokładnie po ośmiu latach, jakie minęły od premiery ich debiutanckiego albumu "The Age Of The Understatement". Nowa płyta - "Everything You've Come To Expect" - zapowiedziana jest na 1 kwietnia i została nagrana dokładnie w tym samym składzie, co jej poprzedniczka. Co więcej, muzycy zdradzili, że jest to druga część z zaplanowanej albumowej trylogii. Pierwszy singiel już znamy - to nagranie "Bad Habits", z pewnością usłyszymy go na pierwszym polskim koncercie The Last Shadow Puppets - 29 czerwca w Gdyni!

Druga obok LCD Soundsystem ważna tegoroczna reaktywacja to powrót At The Drive-In. Ten amerykański zespół działający od 1993 do 2001 stał się jedną z ikonicznych grup alternatywnego rocka lat 90. Niespełna dekada działalności i trzy albumy studyjne na koncie wystarczyły, by ATD-I znacząco wpłynęli na rozwój i jakość sceny post-hardcore'owej na całym świecie. Ich najważniejszy, najbardziej dopracowany brzmieniowo materiał to wydany w 2000 roku "Relationship Of Command". Kilka tygodni po premierze płyty zespół zdecydował się rozwiązać. Powodem było psychiczne i fizyczne wyczerpanie. Czyli coś, na co ciężko pracowali przez kilka kolejnych lat. Pierwsza, ale tylko koncertowa, reaktywacja At The Drive-In miała miejsce w 2012 roku. Ogłoszony klika dni temu powrót ma nam tym razem dać nie tylko znakomite koncerty, ale także nowy materiał studyjny.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: Mikołaj Ziółkowski (szef Alter Art)
Data emisji: 27.01.2016
Godzina emisji: 19.15

mat. promocyjne/mk