X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kaliber 44 powraca. "Czuliśmy presję"

- Informacja o naszej reaktywacji trochę zbyt szybko wyciekła. Ludzie zaczęli się dopytywać, gdzie ta płyta, a my dopiero zaczynaliśmy nad nią pracować - mówi w Trójce AbradAb, legenda polskiego hip-hopu.
- Te parafrazy w singlu Nieodwracalne zmiany to takie smaczki dla ludzi, którzy mieliby ochotę wrócić do naszych starszych utworów - mówi Abradab
- Te parafrazy w singlu "Nieodwracalne zmiany" to takie smaczki dla ludzi, którzy mieliby ochotę wrócić do naszych starszych utworów - mówi AbradabFoto: Centrala/Stanisław Nolywajka/materiały promocyjne
O Audycji
Tytuł Kaliber 44 powraca. "Czuliśmy presję"
Opis

- Informacja o naszej reaktywacji trochę zbyt szybko wyciekła. Ludzie zaczęli się dopytywać, gdzie ta płyta, a my dopiero zaczynaliśmy nad nią pracować - mówi w Trójce AbradAb, legenda polskiego hip-hopu.

Pierwsza od 16 lat płyta zespołu Kaliber 44 - "Ułamek tarcia" - ukazała się w piątek 12 lutego. Znalazło się na niej 18 utworów nawiązujących do klasyki gatunku.

– Generalnie słuchamy więcej klasycznego hip-hopu niż nowoczesnego. Chcieliśmy również w jakiś sposób pokazać że Kaliber skończył w czasach, kiedy mniej więcej tak się grało. Teraz skorzystaliśmy jednak z troszeczkę nowszych gałęzi, bo wiadomo, że muzyka trochę się zmieniła, zresztą tak jak i my - podkreśla AbradAb.

Jak przyznaje Joka, najważniejszym impulsem do nagrania albumu "Ułamek tarcia" była dla niego publiczność. - Był koncert na Open'erze w 2013 roku, a potem jeszcze wiele innych, na które przychodziło dużo ludzi - przypomina.

W pracy nad nowym materiałem nie brał udziału znany z wcześniejszych płyt Kalibra 44 DJ Feel-X. W niektórych utworach pojawiają się za to znani goście... Muzycy mówią o nich w nagraniu rozmowy z Agnieszką Szydłowską.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: AbradAb i Joka (Kaliber 44)
Data emisji: 11.02.2016
Godzina emisji: 19.11

pg/fbi

Playlista
Tagi
Playlista