Maria Peszek z "Karabinem" w kopalni odkrywkowej

Artystka wydała właśnie nowy album zatytułowany "Karabin". W rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiadała m.in. o tym, jak osaczył ją i wciągnął główny temat płyty, jakim jest nienawiść.
Karabin to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym
"Karabin" to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innymFoto: mat. prom./warnermusic.pl
O Audycji
Tytuł Maria Peszek w kopalni odkrywkowej
Opis

Artystka wydała właśnie nowy album zatytułowany "Karabin". W rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiadała o tym, jak osaczył ją i wciągnął główny temat płyty, jakim jest nienawiść.

Maria Peszek przyznała, że najbardziej lubi taki rodzaj pracy, który przypomina kopalnię odkrywkową. - Czyli jesteś w miejscu, w którym nikt wcześniej nie kopał, albo przynajmniej tak ci się wydaje. I nie masz się do czego odnieść. To bywa upiornie trudne, bo najczęściej nie znajdujesz tego czegoś od razu i potrzeba dużo samozaparcia. I to jest wspaniała rzecz - mówiła.

Jeśli chodzi o treść - jak mówiła Peszek - została ona precyzyjnie przygotowana. - Nie zaczynam pracy nad muzyką, jeśli nie wiem dokładnie, o czym chce powiedzieć i jeśli nie mam znaczącej części tekstów już przygotowanych - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której usłyszeć można dużo fragmentów płyty "Karabin", ale też szczerą opowieść Marii Peszek o trudnym doświadczeniu nienawiści, które stało się fragmentem tworzenia jej najnowszego albumu.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: Maria Peszek
Data emisji: 2.03.2016
Godzina emisji: 20.11

ei/fbi

Playlista
Tagi
Playlista