Abuse of power comes as no surprise

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 18:34
Widocznie każdy dzień festiwalu Open'er będzie przynosić nowe hasła. To od Jenny Holzer.
Jedna z wystaw Jenny Holzer - w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Massachusetts
Jedna z wystaw Jenny Holzer - w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w MassachusettsFoto: Flickr/Amy

Jenny Holzer jest amerykańską artystką, która zasłynęła (jeśli to dobre słowo) pracami zbudowanymi wokół słowa, zdania. Jako projekcje, billboardy czy napisy LED wdzierały się w przestrzeń miejską tam, gdzie mogły trafić na odbiorców. Jedno z nich brzmi "abuse of power comes as no surprise". Na głównej scenie festiwalu Glastonbury nosił je na koszulce Yannis Philippakis z zespołu Foals. Nie ma przypadków. Foals dzisiaj na głównej festiwalowej scenie, rejestrujemy koncert i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić retransmisję. Ten napis był punktem wyjścia do naszej rozmowy, która pojawi się na antenie w przyszłym tygodniu. Dzisiaj krótki fragment.

Podobnie z Justyną Kopińską, która dzisiaj była bohaterką spotkania literackiego w namiocie KinoTeatru. Krótki fragment spotkania z Justyną już dzisiaj, więcej w najbliższym wydaniu Radiowego Domu Kultury.

W naszym króciutkim programie pojawi się także Maria Peszek - przed swoim festiwalowym występem. Agnieszka Obszańska opowiada o spektaklu "Ewelina płacze" Anny Karasińskiej. Spektakal można zobaczyć na festiwalu!

do usłyszenia po 19

Agnieszka & Agnieszka & Michał

FB: @PSgra @terenkultura @radiowydomkultury @znajwyzszejpolki