X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łona i Webber o zmaganiach z twórczością Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 19:10
- Nie wyobrażałem sobie, żeby wziąć tekst Agnieszki Osieckiej i go zarapować. To nie jest napisane do rapowania. Zrobiłbym krzywdę tekstowi, Agnieszcze Osieckiej oraz duetowi Łona i Webber - mówi raper Łona.
Audio
Po lewej: Łona (Adam Zieliński)
Po lewej: Łona (Adam Zieliński)Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Łona dodaje, że szukał utworu, który zainspirowałby go do napisania rozmowy z tekstem. Tak narodził się utwór "Ostatnia prosta", który trafił na album "nowOsiecka".

- Osiecka miała wspaniały dar mówienia o człowieku, robiła to z niezwykle ludzkiego, a przy tym żeńskiego punktu widzenia, to dosyć rzadka rzecz w piosence, tym cenniejsza. Bardzo mi się podoba takie spojrzenie. Mnie, wychowanemu na Młynarskim i Przyborze, wydało się to świeże i nowe - przyznaje gość Agnieszki Osieckiej. 

Z jakiego powodu duet znalazł się w gronie artystów, którzy zmierzyli się z twórczością Agnieszki Osieckiej? Jak zmieniała się muzyka do utworu "Ostatnia prosta"? Jak Łona i Webber odkryli Agnieszkę Osiecką?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, w której artyści opowiadają także o rapowaniu przez telefon w audycjach radiowych i o szczecińskiej scenie muzycznej.

Album "nowOsiecka" na którym znalazły się także piosenki w wykonaniu Piotra Roguckiego, Brodki, Natalii Przybysz, Meli Koteluk, Natalii Grosiak, Justyny Święs (The Dumplings) i zespołu Czesława Śpiewa ukazał się 19 maja pod patronatem Trójki.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: Łona i Webber 
Data emisji: 24.05.2015
Godzina emisji: 20.10

gs/fbi

Czytaj także

Robert Piernikowski i Przemek Jankowiak. Człowiek-gąbka i zawiesina

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:05
Gośćmi Agnieszki Szydłowskiej byli Robert Piernikowski i Przemek Jankowiak z duetu Syny, którzy opowiedzieli o swoich solowych albumach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beth Hart o kulisach powstawania płyty "Fire On The Floor"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:59
- Nigdy nie ma jednej myśli i jednej idei, które przyświecają mojej płycie czy piosence. Najczęściej zamykam się w pokoju z fortepianem i kiedy przychodzi inspiracja, po prostu za nią podążam - opowiadała w Trójce Beth Hart.
rozwiń zwiń