Łona i Webber o zmaganiach z twórczością Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 19:10
- Nie wyobrażałem sobie, żeby wziąć tekst Agnieszki Osieckiej i go zarapować. To nie jest napisane do rapowania. Zrobiłbym krzywdę tekstowi, Agnieszcze Osieckiej oraz duetowi Łona i Webber - mówi raper Łona.
Audio
Po lewej: Łona (Adam Zieliński)
Po lewej: Łona (Adam Zieliński)Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Łona dodaje, że szukał utworu, który zainspirowałby go do napisania rozmowy z tekstem. Tak narodził się utwór "Ostatnia prosta", który trafił na album "nowOsiecka".

- Osiecka miała wspaniały dar mówienia o człowieku, robiła to z niezwykle ludzkiego, a przy tym żeńskiego punktu widzenia, to dosyć rzadka rzecz w piosence, tym cenniejsza. Bardzo mi się podoba takie spojrzenie. Mnie, wychowanemu na Młynarskim i Przyborze, wydało się to świeże i nowe - przyznaje gość Agnieszki Osieckiej. 

Z jakiego powodu duet znalazł się w gronie artystów, którzy zmierzyli się z twórczością Agnieszki Osieckiej? Jak zmieniała się muzyka do utworu "Ostatnia prosta"? Jak Łona i Webber odkryli Agnieszkę Osiecką?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, w której artyści opowiadają także o rapowaniu przez telefon w audycjach radiowych i o szczecińskiej scenie muzycznej.

Album "nowOsiecka" na którym znalazły się także piosenki w wykonaniu Piotra Roguckiego, Brodki, Natalii Przybysz, Meli Koteluk, Natalii Grosiak, Justyny Święs (The Dumplings) i zespołu Czesława Śpiewa ukazał się 19 maja pod patronatem Trójki.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: Łona i Webber 
Data emisji: 24.05.2015
Godzina emisji: 20.10

gs/fbi

Czytaj także

Robert Piernikowski i Przemek Jankowiak. Człowiek-gąbka i zawiesina

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:05
Gośćmi Agnieszki Szydłowskiej byli Robert Piernikowski i Przemek Jankowiak z duetu Syny, którzy opowiedzieli o swoich solowych albumach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beth Hart o kulisach powstawania płyty "Fire On The Floor"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:59
- Nigdy nie ma jednej myśli i jednej idei, które przyświecają mojej płycie czy piosence. Najczęściej zamykam się w pokoju z fortepianem i kiedy przychodzi inspiracja, po prostu za nią podążam - opowiadała w Trójce Beth Hart.
rozwiń zwiń