"Zbiór utworów tanecznych" Bartosza Webera

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 21:00
Artysta, który był gościem Agnieszki Szydłowskiej, opowiadał o swojej solowej płycie "A Collection of Tunes to Dance To".
Audio
  • Adam Weber gościem Agnieszki Szydłowskiej (Program alternatywny/Trójka)
Bartosz weber
Bartosz weberFoto: Michał Murawski/Lado ABC

Adam Weber "A Collection of Tunes to Dance To" Adam Weber "A Collection of Tunes to Dance To"

– Praca nad tą płytą rozciągnęła się na okres 1,5 roku, więc jak dla mnie dosyć szybko. Znalazłem chyba jakiś nowy sposób pracy nad muzyką, taki trochę, nie powiem, że bezrefleksyjny, ale udaje mi się to łatwiej i szybciej ułożyć wszystko w całość. Być może, to dlatego, że sam to robię i jest mi tak łatwiej. Nie gram sam wszystkich utworów, bo np. w "Sistema" na instrumentach perkusyjnych gra Hubert Zemler, w innych pojawiają się zsamplowane głosy, ale pracowałem właściwie sam – opowiada Bartosz Weber.

Jak bardzo "analogowa" jest muzyka elektroniczna gościa audycji? Co sprawiło mu najwięcej trudności w procesie nagrywania "A Collection of Tunes to Dance To"? Odpowiedzi można usłyszeć w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Programu alternatywnego
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Goście: Bartosz Weber (muzyk)
Data emisji: 7.03.2019
Godzina emisji: 20.07

ml/gs

Czytaj także

Lora Szafran: nie było założenia, że powstanie z tego płyta

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:00
Najnowszy album Lory Szafran i Bogdana Hołowni "Wars Szpilman Wasowski. I tak się trudno rozstać..." to zupełnie nowe aranżacje znanych utworów w wykonaniu Lory Szafran w towarzystwie innych wybitnych muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Spenner: nie chciałem być "wiecznym debiutantem"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 12:00
Po siedmiu latach oczekiwania w końcu ukazał się album "Na czas" Marcina Spennera. Z wokalistą rozmawiał Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń