Kasai: chciałam się w końcu zająć swoimi rzeczami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 20:00
Gościem tego wydania "Programu alternatywnego" była artystka, którą wielu słuchaczy doskonale zna, ale nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. O swojej debiutanckiej płycie opowiadała Kasia Piszek, czyli Kasai.
Audio
  • Debiutancki album Kasi Piszek (Program alternatywny/Trójka)
Katarzyna Piszek - Kasai (producentka, wokalistka, autorka tekstów)
Katarzyna Piszek - Kasai (producentka, wokalistka, autorka tekstów)Foto: Maciej Cioch/mat. promocyjne

Kasai "Equals" Kasai "Equals"

Kasai (Kasia Piszek) to artystka, którą każdy fan muzyki alternatywnej widział już na największych scenach w Polsce. Od wielu lat występowała w zespołach Moniki Brodki, Artura Rojka, Ani Dąbrowskiej, Noviki, ale także z Pauliną Przybysz w projekcie Rita Pax. Pisała piosenki dla takich artystów jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska i Patrycja Markowska. Nadszedł czas na debiutancką solową płytę.

Album "Equals" to efemeryczne zestawienie brzmień, które wciągają słuchacza niczym filmowa fabuła. To ścieżka dźwiękowa z przemyśleń na temat życia, naszej natury, przemian, które w nas zachodzą i próby zrozumienia samego siebie. Okraszając teksty muzyką z elementami elektroniki, połączonymi z żywym i bardzo szerokim instrumentarium, powstała płyta spójna i zaskakująca, a przede wszystkim czarująca każdym dźwiękiem.

– Zanim zaczęłam grać z Natalią Przybysz, która zaprosiła mnie do swojego zespołu 10 lat temu, miałam takie poczucie, że będę pisać piosenki dla siebie i zacznę swoją karierę od autorskiego projektu. Potoczyło się to tak, że najpierw współpracowałam z Natalią, potem z Anią Dąbrowską i nie miałam czasu, żeby dokończyć swój pierwszy projekt. W końcu się udało – mówi Kasia Piszek.

Co jeszcze spowodowało, że Kasai dopiero po wielu latach mogła skupić się wyłącznie na swojej muzyce? Zapraszamy do słuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Kasia Piszek (producentka, wokalistka, autorka tekstów)
Data emisji: 24.04.2019
Godzina emisji: 19.11

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

"Zbiór utworów tanecznych" Bartosza Webera

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 21:00
Artysta, który był gościem Agnieszki Szydłowskiej, opowiadał o swojej solowej płycie "A Collection of Tunes to Dance To".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika: konfrontacja z odbiorcą jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 21:00
Agnieszka Szydłowska gościła w audycji Novikę, która opowiadała o swojej nowej płycie "Bez cukru".
rozwiń zwiń