Świąteczne bogactwo gości

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 17:06
Świąteczne wydania Programu Alternatywnego przebiegną nam w towarzystwie gości - wszak najciekawsza muzyka zawsze przychodzi z ludźmi.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/S_Photo

W środę odwiedziła nas Maja Kleszcz, która chwilę temu wydała płytę "Osiecka De Luxe".  Nie sama - w tej przygodzie towarzyszą jej wspaniali muzycy – Wojciech Krzak, Jacek Kita, Wojciech Traczyk, Hubert Zemler i Maurycy Idzikowski. Maja śmiało interpretuje największe przeboje z tekstami Osieckiej - "Niech żyje bal", "Uciekaj moje serce", "Na całych jeziorach" czy "Nim wstanie dzień". Rozmawiałyśmy o Osieckiej, o piosenkach "nietykalnych" oraz o tym co można odkryć w utworach, które wszyscy znają.

W czwartek gości będzie więcej – postanowiłam spojrzeć za siebie i raz jeszcze wsłuchać się w tych, którzy odwiedzają Program Alternatywny. A jest to naprawdę pokaźna gromadka. Fragmenty rozmów, ważne zdania, ważne chwile a także oryginalne wykonania utworów z omawianych płyt. Kalejdoskop muzycznych tropów. A przy okazji - czekam na głosy w Plebiscycie podsumowującym rok 2019 w muzyce. Mamy trzy kategorie: najlepsza płyta, najlepsza piosenka i wydarzenie muzyczne mijającego roku. Maksymalnie 10 propozycji w każdej z kategorii można wysłać mailem na adres alternatywny@polskieradio.pl Czekamy do ostatniej minuty mijającego roku. A na głosujących czekają nagrody!

***

Do słuchania "Programu alternatywnego" w środę i czwartek (25 i 26 grudnia) między 19.05 a 21.00 zaprasza Agnieszka Szydłowska.

Zobacz więcej na temat: Program Alternatywny