Pablopavo: nasza nowa płyta to zapis radości z robienia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:40
– Doskonale pamiętam początki Pablopavo i Naprawdę Dużego Zespołu. Wszystko zaczęło się, gdy Artur Rojek przysłał nam zaproszenie na OFF Festival i pomyślałem, że to okazja, żeby spełnić jedno z moich marzeń – wspomina Paweł Sołtys, szerzej znany jako Pablopavo.
Audio
  • Pablopavo i jego największy projekt (Program alternatywny/Trójka)
Pablopavo w studiu radiowej Trójki
Pablopavo w studiu radiowej TrójkiFoto: Piotr Kordaszewski/PR

pablopavo 1200.jpg
Pablopavo i Ludziki z piosenkami z dancingowego (ale nie tylko) albumu "Marginal" na koncercie w radiowej Trójce

29 marca, w przeddzień urodzin artysty ukaże się rzecz zupełnie nowa: pierwszy album Pablopavo i Ludzików z Naprawdę Dużym Zespołem. Będzie to wydawnictwo pod wieloma względami nietypowe.

– Od początku nie chcieliśmy, żeby to była płyta "The best of: symfonicznie", jak to się często ostatnio robi. Chcieliśmy tego uniknąć i postanowiliśmy zrobić nowy materiał, żeby wykorzystać talent tych ludzi i ich zaprzęgnąć do wspólnej pracy. Zagraliśmy koncert na OFF Festival. Moim zdaniem był bardzo dobry, ludziom tez się podobało. Postanowiliśmy nagrać tę muzykę. Nagrywaliśmy "na setkę", czyli bez jakiegokolwiek studyjnego upiększania. Bałem się tego, bo dawno tego nie robiłem, a na pewno nie w tak dużym składzie. Przy 11-osobowym składzie zawsze jest obawa, że coś się nie uda. W dużej mierze jest to jednak muzyka improwizowana i te obawy się skończyły. Co więcej, wszelkie niedoskonałości dodają tej muzyce siły i naturalności – opowiada Pablopavo.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Programu alternatywnego" z 5 lutego 2020 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Programu alternatywnego" z 5 lutego 2020 >>>

Naprawdę Duży Zespół to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Pokaźny skład zespołu Pablopavo i Ludziki, powiększyła grupa niezwykle utalentowanych muzyków: Patryk Kraśniewski – jazzowy, klasyczny i reggaeowy panista i kompozytor, Miki Wielecki – perkusjonalista i congista znany z wykonywania muzyki brazylijskiej i kubańskiej, Lena Romul – saksofonistka i wokalistka i Paweł Szamburski – klarnecista.

– Można by spróbować odtwarzać to wszystko klasyczną, studyjną metodą, ale zagubiłoby to tego, przepraszam za górnolotność, ducha, który w tym momencie pojawił się w zespole – podsumowuje muzyk.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Paweł Sołtys "Pablopavo" (muzyk)
Data emisji: 5.02.2019
Godzina emisji: 19.11

mat. prasowe/ml/kh

Czytaj także

Piernikowski w gotowości do skoku

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 20:56
– Czasami chodzę po salce w tę i z powrotem przez trzy godziny. Szukam momentu, buduję sobie atmosferę – mówił Robert Piernikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta!

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 18:46
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alameda 5 i pocztówka z przyszłości przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 19:40
– "Eurodrom" jest bardziej skoncentrowany, a mniej rozwlekły niż poprzedni album. Jeżeli chodzi o stylistykę, utwory są bliższe siebie. Na płycie jest więcej piosenek, jest bardziej przystępna – mówił lider Alameda 5 Kuba Ziołek o drugiej płycie kwintetu.
rozwiń zwiń