Rosalie.: "IDeal" to płyta wielu osób i kolaboracji

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 20:55
– Zależało mi na tym, żeby ludzie chcieli tańczyć do mojej muzyki. Ludzie, którzy tańczą na moich koncertach, działają na mnie hipnotyzująco – mówiła Rosalie. w przeddzień premiery swojego drugiego solowego albumu "iDeal", który ukaże się nakładem Def Jam.
Audio
  • Rosalie. o drugiej solowej płycie (Wieczór w Trójce)
Rosalie.
Rosalie. Foto: Zuza Krajewska

"Ideal" to przede wszystkim rozliczenie z ostatnimi dwoma latami na scenie. Życiem w ciągłej trasie, nowymi doświadczeniami i oczekiwaniami. To z jednej strony poszukiwanie twórczej tożsamości, a z drugiej próba odnalezienia równowagi między życiem prywatnym i pracą artystyczną.

– Utwory "Chodź, chodź, chodź", "Najbliżej" i tytułowy "Ideal" wyprodukowała Chloe Martini. Współpracowali ze mną także Marcin Makowiec oraz Michał Lange, z którymi zrobiłam trzy piosenki. Jeżeli chodzi o teksty, współpracowałam również z Arkiem Sitarzem i Michałem Wiraszką. Są to osoby, którym bardzo ufam pod względem pisania tekstów i jest między nami porozumienie, dzięki któremu te teksty są szczere i nadal dla mnie bardzo intymne – opowiadała Rosalie.

– Od samego początku wiedziałam, że chcę zrobić płytę, na której będzie przeważał język polski. Wiele utworów było pierwotnie napisanych w języku angielskim i musiałam przestawić swoje myślenie. W trakcie koncertów zauważyłam, że ludzie pragną języka polskiego i ja też bardzo lubię śpiewać po polsku. Pomyślałam, że moja muzyka pięknie brzmi po polsku, więc dlaczego nie pójść w tę stronę – dodaje artystka.

"IDeal" Rosalie.  (foto: mat. promocyjne) "IDeal" Rosalie. (Fot. mat. promocyjne)

***

Tytuł audycji: Wieczór w Trójce
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Rosalie. (wokalistka, kompozytorka)
Data emisji: 19.03.2020
Godzina emisji: 20.10

mat.prasowe/kr/mk

Czytaj także

Miuosh i nocne "Powroty" do domu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 20:40
– Co prawda, jeżeli chodzi o proces twórczy, robiłem ten album bardzo krótko, ale korci mnie, żeby to wypuścić – mówił raper i producent muzyczny Miuosh w przedzień premiery swojego ósmego solowego albumu "Powroty", którego fragmentów mogliśmy wysłuchać w audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buena Vida

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: nasza nowa płyta to zapis radości z robienia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:40
– Doskonale pamiętam początki Pablopavo i Naprawdę Dużego Zespołu. Wszystko zaczęło się, gdy Artur Rojek przysłał nam zaproszenie na OFF Festival i pomyślałem, że to okazja, żeby spełnić jedno z moich marzeń – wspomina Paweł Sołtys, szerzej znany jako Pablopavo.
rozwiń zwiń