Munch Munch kontra Indigo Tree

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:21
Munch Munch, Indigo Tree, The National, Vampire Weekend, Gorillaz i Tortoise...

Munch Munch, Indigo Tree, The National, Vampire Weekend, Gorillaz i Tortoise...

A także wielu innych i na różne sposoby! Otóż chciałabym się pochwalić, choć to nie ładnie...Ale od chorzowskiego koncertu The National mam dobra passę koncertową i przekonanie,że nasz czwartkowy koncert Indigo Tree wpisze się w ten stan.

Koncert The National w ramach Ars Cameralis był świetny z wielu powodów, najważniejszym jest sam zespół. Grali prawie dwie godziny! Umiejętnie budowali napięcie, energia i krzyk przeplatały się z melancholią i tym nieokreślonym "czymś" w momencie gdy obcuje się ze sztuką. Nie wiedziałam,że Matt Berninger jest taki zabawny! To co działo się pomiędzy piosenkami...Na zawsze zapamiętam jak w finale, akustycznie zagrali i zaśpiewali z całą salą "Vanderlyle Crybaby Geeks". Jedność czasu, miejsca i akcji.

W Berlinie stawiłam się na koncercie wielkich nieobecnych tego sezonu festiwalowego w Polsce- Vampire Weekend. Szkoda, wielka szkoda,że nie zagrali u nas. Zaskoczenie- jak wiele dźwiga na sobie Ezra Koenig - odpowiedzialności. Nie tylko śpiewa ale większość charakterystycznych gitarowych dźwięków generuje osobiście. Nie mają w sobie szaleństwa ale są organicznie prawdziwi na scenie. Czyste koszulki i hasło "a teraz bezpiecznie wracajcie do domu". Bardzo dobry koncert.

Ciekawy - tak najlepiej opisać- występ Gorillaz, na którym w berlińskim Velodromie były tłumy. Drogie bilety, drogie koszulki, machina prężnie działa. A jednak kiedy Damon Albarn pojawia się na scenie to cała ta animowano-kultowa otoczka staje się mniej ważna od spotkania. Z kolażem muzyków i muzyki z różnych stron świata, która skupiając się pod animowaną banderą wiedzie swoją smutną pieśń o zagładzie. Goście wnoszą ze sobą inne światy. Czy to Syryjska Orkiestra czy Hypnotic Brass Ensemble czy Little Dragon. To musi być drogie widowisko...Ale może i u nas kiedyś?

A przed nami w tym tygodniu - Tortoise w Katowicach (ponownie w ramach Ars Cameralis), Munch Munch oraz Seabear jako autorzy płyty tygodnia [za chwilę koncerty w Polsce] a na deser czwartkowy koncert Indigo Tree!

Do usłyszenia!

24.11.10

BELLE AND SEBASTIAN- I want the world to stop

CRYSTAL FIGHTERS- swallow

THE NATIONAL - anyone's ghost

THE NATIONAL- vanderlyle crybaby geeks

INDIGO TREE- lazy /piosenka tygodnia

VAMPIRE WEEKEND- holiday

VAMPIRE WEEKEND- horchata

MUNCH MUNCH- cyclorama (płyta tygodnia)

MUNCH MUNCH - bold man of the sea (płyta tygodnia) koncerty 1 i 2 grudnia!

KING MIDAS SOUND- sometime

20-21

LITTLE DRAGON- looking glass

GORILLAZ- welcome to the world (...)

GORILLAZ- to binge

TORTOISE - high class slim came floatin' in * Ars Cameralis

TORTOISE- northern something

SEABEAR- lion face boy (płyta tygodnia)

SEABEAR- leafmask (płyta tygodnia) * koncerty!

WAI- hine-to-ihorangi

Czytaj także

[WIDEO] Gorillaz - „Superfast Jellyfish”

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 14:37
To kolejny singiel promujący trzecią studyjną płytę wirtualnego zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

powtórzenie 23.11

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 23:39
Powtórzenie- zabieg stylistyczny polegający na wielokrotnym użyciu tego samego elementu, celem uzyskania rytmizacji, podkreślenia znaczenia, zwiększenia ekspresji
rozwiń zwiń