Björk pierwszą gwiazdą Open'era 2012!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 20:30
Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu ogłosił na antenie Trójki pierwszego headlinera oraz nowy termin najbliższej edycji Festiwalu Open'er 2012.
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski ogłasza pierwszego headlinera Open'er Festival 2012
  • Mikołaj Ziółkowski o Björk oraz terminie festiwalu
Bjrk podczas islandzkiego koncertu promującego płytę Biophilia
Björk podczas islandzkiego koncertu promującego płytę "Biophilia"Foto: facebook.com/BjörkOfficial

Mikołaj Ziółkowski był gościem "Programu Alternatywnego". Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęliśmy oficjalnie sezon festiwalowy 2012 roku oraz nową dekadę Open'era!

Pierwszą nowością jest układ festiwalowych dni. Open'er 2012 rozpoczniemy w środę 4 lipca!
Festiwal będzie trwał 4 dni - jak w ubiegłych latach. Środa jako pierwszy dzień festiwalu (od kilku lat festiwal rozpoczynał się w czwartek i trwał do niedzieli włącznie), zdaniem Mikołaja Ziółkowskiego, pozwoli na jeszcze lepsze wpisanie się Open'era w plan letnich europejskich festiwali, artyści będący blisko Polski będą mogli pogodzić występy na kilku festiwalach odbywających się w podobnym terminie.

Pierwszą nowością jest układ festiwalowych dni. Open'er 2012 rozpoczniemy w środę 4 lipca! Impreza zakończy się w sobotę 7 lipca.

Festiwal będzie trwał 4 dni - jak w ubiegłych latach. Środa jako pierwszy dzień festiwalu (od kilku lat festiwal rozpoczynał się w czwartek i trwał do niedzieli włącznie), zdaniem Mikołaja Ziółkowskiego, pozwoli na jeszcze lepsze wpisanie się Open'era w plan letnich europejskich festiwali. Artyści, będący blisko Polski, będą mogli pogodzić występy na kilku festiwalach odbywających się w podobnym terminie. 

 

Przede wszystkim jednak czekaliśmy na ogłoszenie pierwszej gwiazdy tegorocznej edycji imprezy. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić artystkę, rewolucjonistkę, która pojawi się na Open'erze - Björk! - powiedział Mikołaj Ziółkowski. Heineken Open’er Festival jest pierwszym z przyszłorocznych festiwali, który potwierdził udział Björk.

Dokładnie miesiąc temu ukazało się nowe wydawnictwo Björk. Jeśli nazwiemy je płytą, to nie powiemy o nim nic. "Biophilia" to prawdziwy multimedialny projekt, na który składają się utwory, remixy, aplikacje, instrumenty muzyczne, teledyski, wystawa, a nawet warsztaty muzyczne przygotowane przez Björk w kilku miastach świata. Wszystko po to, by po raz kolejny być krok do przodu przed całą sceną alternatywno-popową. Jedną z najważniejszych części całego projektu są wyjątkowe koncerty z niezwykłą oprawą i wieloosobowym chórem.

Jesteśmy zaszczyceni, że Björk przedstawi swoje nowe kompozycje, jak i doskonale znane utwory po raz kolejny na Heineken Open’er Festival - zakończył przedstawianie gwiazdy Mikołaj Ziółkowski.

Przypomnijmy, że będzie to drugi koncert Björk na festiwalu Open'er. Pierwszy odbył się w 2007 roku, gdy artystka promowała płytę "Volta". Kosmiczne instrumenty, islandzki chór w niezapomnianych strojach, fantastyczne kolory, czystość i precyzja zapadły w pamięć na długo. Tu i tam (w sieci) można znaleźć fragmenty najnowszych występów Björk...Przedsmak, który pozwala liczyć na niezwykłe widowisko w Gdyni, latem 2012 roku.

Kolejną ważną informacją jest to, że sprzedaż karnetów i biletów rusza już w czwartek 10 listopada w Klubie Alter Art. Po zalogowaniu się można je kupić w specjalnych cenach. Sprzedaż regularna rozpocznie się 1 grudnia.

Do Open'era 2012 jeszcze kilka miesięcy, tymczasem zapraszamy więc do kanału poświęconego Festiwalowi na moje.polskieradio.pl. Można tam posłuchać tych, którzy wystąpili w dwóch ostatnich odsłonach Festiwalu.

 

asz/asz

Zobacz więcej na temat: MUZYKA POLSKA Gdynia