"40 Winks of Courage" kontra "Valtari"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 13:42
Bardzo bogato! W naszym studiu Brodka z Epką "LAX" - dziś premiera! Ponadto konkurs o podwójny karnet na festiwal Open'er 2012 i DWIE płyty tygodnia - najnowsze albumy Sigur Ros i Tres.B! Zaczynamy także cykliczne spotkania z Beach House.
okładka płyty
okładka płyty

Ostatnie dni były niezwykle intensywne, z kulminacją w niedzielę! Berlin - najpierw 7. Berlin Biennale, o którym już wkrótce więcej na stronie www.polskieradio.pl/kultura a po południu odwiedziny w Volksbuehne, korytarze zaplecza a w tle dźwięki próby... Beach House. Victoria, która zjawia się znienacka, sprząta garderobę, zaprasza nas, za chwilę pojawia się Alex. Rozmowa, oglądanie okładek starszych płyt, Bob Dylan w tle. To pierwszy wywiad jakiego udzielili polskiemu radiu, szczerze zainteresowani krajem, do którego po raz pierwszy przyjadą w sierpniu, na Nową Muzykę! Kiedy posłuchamy tej rozmowy? Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem, chciałabym aby stało się to troche bliżej festiwalu. Na pewno zaczynamy dzisiaj cykl "Beach House na zakończenie", do odwołania każdy kolejny "Program Alternatywny" zakończymy piosenką tego zespołu, zaczniemy od najstarszej płyty już dziś.

W tym tygodniu nie mamy piosenki tygodnia, ale mamy aż dwie płyty tygodnia! Za pierwszą odpowiada  zespół Tres.B (grupa składa się z z polskiej wokalistki i basistki Misi Furtak, perkusisty Toma Pettita i gitarzysty Oliviera Heima). "40 Winks of Courage" to druga płyta zespołu, posłuchamy jej starannie, po 19!

Druga płyta nosi tytuł "Valtari", wydał ją zespół Sigur Ros... 6 .płyta zespołu ukazała się wczoraj. Jaka jest? Sprawdzamy po 20! ["i really can’t remember why we started this record, i no longer know what we were trying to do back then. i do know session after session went pear-shaped, we lost focus and almost gave up...did give up for a while. but then something happened and form started to emerge, and now i can honestly say that it’s the only sigur rós record i have listened to for pleasure in my own house after we’ve finished it." - georg]

W cyklu goście, goście odwiedziny Moniki Brodki, pierwszy raz w 'Programie Alternatywnym". Dzisiaj premiera epki "LAX", na której obok piosenek Varsovie i Dancing Shoes znalazły się remiksy autorstwa Kamp!, Bueno Bros, Auera i Grega Kozo z paryskiego duetu didżejskiego Make the Girl Dance. Za to co widać odpowiada Yulka Wilam, w zeszłym roku zachwycaliśmy się nią podczas Miesiąca Fotografii!

Dużo muzyki, mało słów TU

do usłyszenia!

Agnieszka

30.6.12

BEACH HOUSE- wishes

KING TUFF - alone & stoned

PUSTKI - toto lotek [2005 demo]

MY BLOODY VALENTINE- good for you

MY BLOODY VALENTINE- how do you do it

TRES.B- strikes, slips and faults /płyta tygodnia

TRES B.- head or tail / płyta tygodnia

REBEKA- stars

SINOSOIDAL- colours

MORPHINE - all wrong

20-21

BRODKA- Varsovie

BRODKA- dancing shoes

BRODKA - dancing shoes [ Kamp! rmx]

BRODKA- Varsovie [Bueno Bros. rmx]

SIGUR ROS- eg anda /płyta tygodnia