Najnowsze informacje o Nowej Muzyce!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 20:00
Wprawdzie do festiwalu Tauron Nowa Muzyka zostało jeszcze sporo czasu, ale poznaliśmy właśnie kolejnych wykonawców, którzy pod koniec sierpnia wystąpią w Katowicach.
Madlib
MadlibFoto: Wikimedia Commons

Tegoroczna edycja Nowej Muzyki obfituje w twórców, którzy od samego początku kariery nie dają się zamknąć w zużytych, jasno określonych ramach gatunkowych. 

Za sprawą kolejnej festiwalowej gwiazdy otwieramy się na hip-hop. Otis Jackson Junior , czyli Madlib we własnej, długo wyczekiwanej osobie. Dwadzieścia lat szlifowania formy u boku takich gwiazd jak De La Soul, Ghostface Killah czy Mos Def sprawiły, że jest uznawany za jednego z niedoścignionych mistrzów współczesnego hip-hopu. Jego muzyka stanowi jedno z największych źródeł inspiracji dla całej generacji artystów, którzy sami wytyczają najciekawsze ścieżki na pograniczu zaangażowanego hip-hopu, elektroniki i jazzu. Do fascynacji jego producenckimi pomysłami przyznają się tak różni twórcy jak Flying Lotus czy muzycy Portishead. Otis Jackson w 2001 roku wyruszył na podbój sceny jazzowej wydając "Angels Without Edges", nagrany wraz Yesterdays New Quintet, w którego skład wchodził… on sam w pięciu kolejnych odsłonach, osiągając sukces i potwierdzając tym samym, jak wszechstronnie uzdolnionym jest twórcą. 
Jednym z jego wspólników jest Freddie Gibbs , znany również jako Gangsta Gibbs – przedstawiciel klasycznego getto rapu, który o wiele skuteczniej przechowuje ducha legendarnego Tupaca niż najdoskonalszy hologram. Fred od ponad dekady opowiada historie wprost z chodników rodzimego Gary w stanie Indiana, przyznając się do inspiracji twórczością  takich legend jak Ol’ Dirty Bastard czy Nas.
Współpraca Jacksona Jr’a z Gibbsem, występujących pod szyldem MadGibbs , rozpoczęła się w zeszłym roku, wraz z wydaniem EPki "Thuggin". Kilka miesięcy temu wydali płytę "Shame", którą przedstawią publiczności podczas występu w Katowicach!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | Katowice | 23-26.08.2012

 

[mat.prasowe  festiwalu]

Zobacz więcej na temat: Katowice