"Czarna płyta" Brygady Kryzys na Open'erze!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 20:29
Tę rewelację oraz nazwy kilkunastu innych polskich i zagranicznych artystów, którzy wystąpią w Gdyni zdradził Mikołaj Ziółkowski podczas ostatnich muzycznych - przed festiwalem - Trójkowych ogłoszeń.
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski wypełnia luki w line-upie! Wysłuchaj i poznaj daty

Trzy dekady temu temu ukazała się najważniejsza polska rockowa płyta lat 80-tych, tzw. "Czarna Brygada", czyli pierwszy studyjny album Brygady Kryzys zatytułowany właśnie nazwą zespołu.

Trzydzieści sześć minut, które burzyły system na wielu różnych poziomach. To pierwszy polski album z muzyką punkrockową wydany w oficjalnym obiegu, co do tej pory budzi zdziwienie, zważywszy na charakter tej płyty i czas publikacji – sam środek stanu wojennego. Muzyka, jakiej w bloku wschodnim "nie słuchano", nagrana w składzie: Brylewski, Lipiński, Ptasiński, Rołt, Świtalski, Wereński, jest pomnikiem polskiej alternatywy i jednym z niewielu, nadal żywych muzycznych symboli tamtych czasów. Po trzech dekadach to album ciekawy, inspirujący, aktualny i świeży. Usłyszymy go w całości na open’erowej World Stage.

Na tej samej scenie pojawią się również Paula & Karol z ich folkowymi, radosnymi piosenkami zdobywającymi coraz częściej europejskie kluby oraz byli muzycy Kapeli Ze Wsi Warszawa, czyli Maja Kleszcz i Wojtek Krzak jako soulowo-folkowy projekt Maja Kleszcz & incarNations .
Te zmianę sygnalizowaliśmy już kilka miesięcy temu. Young Talents Stage zmienia nazwę na Talents Stage i od tego roku będzie to także przestrzeń prezentująca najciekawsze, naszym zdaniem, zespoły zrzeszone w ramach programów ETEP i CEETEP. W tym roku będą to: Dva (Czechy), Pipes & Pints (Czechy), Kerekes Band (Węgry), Instrumenti (Łotwa). Pozostałe miejsca zajmą zespoły z Polski, którym kibicujemy i wierzymy w ich przyszłe sukcesy, choć często wiele z nich już teraz ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia. BEZSENSU, Camero Cat, Crab Invasion, Enchanted Hunters, Fair Weather Friends, Kiera Is You, Little White Lies, Miąższ, Minerals, Sinusoidal, Sjøn to pełna lista polskich artystów na Talents Stage.
Jazzowo-eksperymentujący sekstet pod wodzą Marcina Maseckiego, czyli Profesjonalizm uzupełnia ostatnie brakujące miejsce w ALTER SPACE.

Wszystkie dotychczasowe ogłoszenia znajdziesz TU>>

Czytaj także

Open’er Festival: New Order po raz pierwszy w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 19:00
Legenda nowej fali i elektroniki lat 80. oraz Jamie Woon - wizjoner nowoczesnego soulu - wystąpią w lipcu w Gdyni. Gościem Trójkowego "Programu Alternatywnego" był organizator imprezy Mikołaj Ziółkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jessie Ware i grono Polaków na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 20:38
- Dziś głównie zespoły polskie, bo line-up zagraniczny właściwie zamknęliśmy, ale mam jeszcze niespodziankę - Jessie Ware - ogłosił w Trójce Mikołaj Ziółkowski. I to był dopiero początek...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brylewski: Ta autobiografia to szczęśliwy wypadek losowy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 18:47
Legendarny muzyk, współtwórca Brygady Kryzys, Izraela czy Armii Robert Brylewski oraz współautor jego biografii dziennikarz i krytyk muzyczny Rafał Księżyk opowiedzieli w Trójce o współpracy nad "Kryzysem w Babilonie", historii rocka i znaczeniu papieru.
rozwiń zwiń